Lido Pimienta vyzvala bílé lidi v publiku, aby odešli na konec sálu. Jedna dívka odmítla.

Hudební festival v Halifaxu v Kanadě se omluvil za “otevřený rasismus,” který se projevil tím, když jedna z členek pořadatelského týmu odmítla odejít na konec sálu proto, že je bílá.

Podle listu National Post jedna z účinkujících, Lido Pimienta, často žádá své bílé posluchače, aby odešli na konec sálu a svá místa přenechali nebílým posluchačům. Musejí to udělat bez ohledu na to, zda za svá sedadla vepředu zaplatili víc peněz.

Festival Halifax Pop Explosion se omluvil za chování fotografky, která 19. října žádost Pimienty odmítla. Její odmítnutí bylo organizátory festivalu považováno za “narušení” a jako akt “otevřeného rasismu.” Ti nyní pro pokračování festivalu plánují určité změny.

[wp_ad_camp_2]

Organizátoři slibují, že vylepší “antirasistické školení” svých spolupracovníků a hlavně je požádají, aby vyhověli požadavkům lidí, kteří údajně čelí většímu útlaku, než oni.

“Omlouváme se, že jedna z našich dobrovolnic narušila vaše umění, vaši show a vaše publikum svou agresivitou a rasismem,” napsal na Facebook jeden z organizátorů.

Festival prohlašuje, že dobrovolná fotografka a další lidé z publika na výzvu Pimienty, aby šli dozadu, nereagovali dostatečně nadšeně, jak se od nich očekávalo. Pimienta pozvala “hnědé dívky dopředu.” Když dobrovolnice odmítla, Pimienta sama jí vytlačila pryč.

Organizátor na Facebook napsal, že “tito lidé už na našem festivalu nejsou vítáni.”

“Toto chování nebudeme respektovat, a neměli byste ani vy,” dodal. “Buďte zodpovědní ke svým přátelům – mluvte s nimi a podporujte je, když se snaží svého rasismu zbavit. Barevní lidé potřebují bezpečný prostor a je vaší odpovědností pomoci.”

[wp_ad_camp_2]

Když se bílá dívka odmítala na výzvy Pimienty hnout, lidé z publika na ní začali zuřivě křičet.

Jedna z nebílých žen v publiku, která byla pozvána dopředu, řekla médiím, že byla odmítnutím fotografky odejít překvapená. Nechápe prý, že toto chování ještě někde může existovat.

My v Evropě si něco takového neumíme představit. Ačkoliv jsme kdysi něco podobného zažili v socialismu. Tehdy byli pronásledovanou skupinou podnikatelé, továrníci, kapitalisté. Ztratili všechno a museli si dobrovolně sypat popel na hlavu. Dnes se v ultralevicových kruzích na západě nosí nenávist k bílým lidem. Kdo se nedostatečně kaje za to, kým je, čelí hněvu davu a bojkotu. Ale zatímco kapitalistům stačilo přijít o svůj majetek a navléci montérky, my bílí budeme muset vyhynout, abychom rozhněvaným ultralevičákům vyšli vstříc.

Zdroj: 1

Kdyby k tomu samému vyzvala bílá zpěvačka nebílé posluchače, tak už je na ní podáno trestní oznámení a je obviněna z rasismu. Samozřejmě, že korporátní média by si na tom smlsla! 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.