Izraelský premiér Benjamin Netanjahu obvinil George Sorose, že „ohrožuje bezpečnost a budoucnost Izraele“. Kritizuje evropské financování protiizraelských skupin.

[wp_ad_camp_2]

Na Facebooku Netanjahu v hebrejštině napsal: „Nový Izraelský fond (New Israel Fund, zkratka NIF) stojí za tlakem Evropanů, aby Rwanda nepřevzala uprchlíky z Afriky. Nový Izraelský fond je financován ze zahraničí nepřátelskými skupinami vůči Izraeli, jako je například síť George Sorose. Cílem NIF je konec Izraele jako židovského státu, stejně jako zřízení čisté Palestiny bez Židů, kdy Jeruzalém bude hlavní město. NIF celé roky financují antisionistické, propalestinské organizace, jako je Breaking the Silence a B’Tselem, které očerňují izraelské vojáky a podporují palestinské teroristy, jako je Adalah.“

Benjamin Netanjahu kritizuje vysloveně právě tyto „organizace na ochranu lidských práv“, kterým se v dubnu 2017 dvořil německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Netanjahu je naopak považuje za Sorosův nástroj a nepřátele Izraele. Rovněž „uprchlíky“ označuje slovem „útočníci“.

Organizace B’Tselem obdržela finanční prostředky z německého ministerstva zahraničí prostřednictvím programu ZIVIK, dále také z Evropské unie, Evropského fondu pro demokracii, Organizace spojených národů, od Open Society Fund a NIF. Organizace bývalých izraelských vojáků Breaking the Silence získala finanční prostředky z Německa od společnosti Misereor, Medico International, EU, Open Society a New Israel Fund. Obě organizace obdržely přibližně 65 % svých prostředků ze zahraničí.

[wp_ad_camp_2]

„Evropská unie a německá spolková vláda musí zastavit financování z peněz daňových poplatníků těchto neziskových organizací, které mají blízko k Hamasu a narušují bezpečnost Izraele a podporují teror po celém světě,“ řekla v Bundestagu předsedkyně AfD Beatrix von Storchový, spoluzakladatelka Přátel z Judska a Samaří (Freunde von Judäa und Samaria) v Evropském parlamentu.

Dnes také napsal pár řádek k drtivému vítězství Viktora Orbána v maďarských volbách tajemník izraelské vládní strany Likud Eli Hazan. Kdo to myslí dobře s evropskou civilizací stojící na anticko-židovsko-křesťanských kořenech, měl by podle Hazana Orbána podporovat. Tajemník to považuje dokonce za historický imperativ této civilizace. Čtenáře navíc upozornil, že by si měli dát pozor na amerického miliardáře židovského původu George Sorose. Kroky tohoto muže podle Hazana ohrožují bezpečnost nejen v Maďarsku, ale i v dalších zemích. „Z toho důvodu mají Izrael, Maďarsko a další země společný zájem bojovat proti Sorosovi, aby zachovaly stabilitu a udržely příznivou geopolitickou situaci,“ napsal tajemník na serveru Likudnik.

Hazan též upozornil na jeden zajímavý paradox. Levicové strany totiž ještě před volbami uvažovaly o tom, že spojí síly s krajně pravicovou stranou Jobbik, aby porazily Orbána. Právě předseda Jobbiku Gabor Vona jednou ale prohlásil, že by odstoupil z postu předsedy strany, kdyby zjistil, že má židovské kořeny. Představitelé strany též řekli, že „dnešní Maďarsko úpí pod otrockým jhem sionistů“.

[wp_ad_camp_2]

V Maďarsku žije asi sto tisíc Židů, kteří většinově podporují levicové strany. Pokud tyto strany ale uvažují o spolupráci se stranou Jobbik, měli by podle Hazana maďarští Židé raději podporovat Viktora Orbána a jeho stranu Fidesz.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.