Většina lidí ví, jaký je to pocit být ve stavu harmonie a plynout s proudem dění. Je to stav, kdy naše srdce a mysl jsou v souladu a vzájemně spolupracují. Tam teprve začíná skutečné spojení mezi všemi. Je snadné milovat tuhle zkušenost naprosté synergie. Mnohem častěji se ale stává, že takový stav přichází jen náhodou než tím, že by byl navozen záměrně. Nebylo by krásné vytvořit tuto situaci kdykoliv, kdybychom chtěli během dne – během komunikace, během projektů nebo našich zkušeností?

 

[wp_ad_camp_1]

 

Výzkumy nám ukazují, že když se naše vědomí přesune do koherentního stavu, pak naše srdce a mozek spolupracují synergicky, jako dva systémy, které se staly náhle jedním celkem.

Můžeme se naučit, jak toho dosáhnout a udržet si vědomou pozornost a energii mezi naším srdcem a mozkem. Tím se ochráníme před stresem, zlepšíme svůj duševní stav a přísun pozitivní energie.

Když to uděláme, naše schopnost kreativních řešení pro osobní, společenské a globální výzvy se stanou přístupnějšími. Rozšíří se naše schopnost vnitřní intuice.

Během posledních 20 let rozvinul institut HeartMath techniky na podporu koherentního spojení, které jsou záměrně jednoduché a současně podpořené vědeckým zkoumáním.

Našim přáním je zjednodušit proces pro intuitivní napojení s duševní moudrostí a vedením, abychom mohli rozvíjet náš talent v tom, kdo doopravdy jsme. Nový výzkum totiž naznačuje, že naše energetické nebo duchovní srdce je přístupovým bodem pro naši přirozenou vnitřní technologii. Intuitivní inteligence srdce, která může povznést naše jednání, rozhodnutí a volby má mnohem vyšší efektivitu.

Jedním ze zajímavých objevů v našem výzkumu je, že když lidé jsou skutečně hluboce napojení na emoce jako ocenění nebo soucit, které jsou vázané právě na jejich srdce, pak jsou schopní přirozeně zesílit právě ono vnitřní intuitivní propojení.

Používáme slovo energie pro označení věcí a systémů, které nejsou pro nás běžným způsobem vidět, nebo se jich nemůžeme fyzicky dotknout podobně, jako jsou třeba naše myšlenky, emoce anebo intuice. Mysl (mozek) a srdce jsou pak energetická centra (shodné s šestou a čtvrtou čakrou), které jsou základem našich myšlenek. Jsou primárními hnacími silami našich biologických systémů a mají vliv na naše chování, rozhodnutí a výsledky.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Intuitivní energické srdce je to, co lidé spojují s vnitřním hlasem. Z našeho pohledu energetické srdce poskytuje neustálý proud intuitivních informací do mysli v našem mozku. Tyto informace v civilizacích západního typu většinou přehluší našeho ego – rigidně logické rozhodnutí.

Schopnost každého z nás přistupovat k intuitivnímu energetickému srdci je odlišná. Všichni jsme toho ale schopni. Záleží na každém z nás, jak je schopen se naučit zpomalit svoji mysl a propojit se s hlubšími pocity a jemnějšími podněty srdce. Intuice je přitom jako energetické zlato – naše intuitivní vhledy často rozvíjejí naši schopnost pochopení širších souvislostí v životě. Je mnohdy mnohem snadnější cestou než roky nahromaděných znalostí. To je důvod, proč koherentní vnímání přitahuje čím dál více pozornosti.  V tomto stavu stále více a více lidí hlásí větší přístup k intuitivnímu vedení srdce.

Výzkum provedený v našich laboratořích potvrdil, že když je jednotlivec napojen na své duchovní srdce, vyzařuje z něj souvislé elektromagnetické pole energie, které může prospívat lidem, zvířatům a životnímu prostředí. Vědecké důkazy naznačují, že pokud existuje koherentní spolupráce, má to za následek zvýšený průtok, účinnost a potenciál vyšších výsledků. Vypadá to, že účastníci skupiny nejsou nejen synchronizováni, ale komunikují skrze neviditelnou úroveň informačního pole – jsou propojení. Taková osobní soudržnost může být přínosem pro naše rodiny, spolupracovníky, přátelé, domácí mazlíčky a další.

 

[wp_ad_camp_1]

 

 

Zdroj: (1)
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.