Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Campbell: Konec míru jako pauza
Kdo ví, ať odpoví: Je mír pauza mezi válkami, nebo je válka dočasným přerušením míru? Odpověď je složitější, než skutečnost, že mládí žije sněním, stáří vzpomínkami.
[wp_ad_camp_1]
Připomínám toto židovské přísloví, protože jsem v lázních, kde velkou většinu hostů představují senioři a Židé. Nemohu se proto vyhnout jejich moudrosti, vtipům, ani vzpomínkám. V mém dětství se říkalo: Na hromnice o hodinu více. V roce 1993 se často mluvilo o Na hromnice o den více, americkém filmu Groundhog Day, režiséra Harolda Ramise. Samolibý a vším otrávený moderátor počasí, kterého skvěle hraje Bill Murray, je pověřen natočením reportáže o oslavách Hromnic. Na cestě z města se dostane do bouře, která přeruší dopravu. Od té chvíle se ocitne v časové smyčce. Díky ní má čas se nad sebou zamyslet, proč je mu nový den odpírán. Počátečnímu zmatku a překvapení následují znepokojení, hysterie, zoufalství a rezignace. Situaci nezmění ani sebevražda. Ať ji provede jakýmkoli způsobem, znovu se probudí 2. února ve své posteli. Film byl nabízen jako komedie. Ve skutečnosti se jedná o existenciální drama, když si v něm člověk představí sám sebe. Mohu smilnit, opíjet se, ukrást pytel peněz a hned je utratit. Jenže: cokoli si koupím, druhý den to nemám! Každý pokus se dostat z časové smyčky je marný.
[wp_ad_camp_1]
Analogie platí pro konání US Kongresu, Senátu a prezidenta DJT (Donald John Trump — red.), trojici představující nový zákon o sankcích proti Rusku, KLDR a Íránu. Mnozí vědí, že americké hospodářství je celá desetiletí financováno i EU. Před cca 150 roky Britové a Holanďané financovali americké železnice, aby po bankrotu amerických železničních společnosti nedostali nic a generace kapitalistů se naučily jak zpronevěřovat státní dotace a zneužívat cizí pracovní sílu. Těžkou a nebezpečnou práci v obtížných podmínkách v horách prováděli totiž zejména čínští dělníci. Pracovalo jich tam až 40 tisíc, hodně jich během výstavby trati zemřelo. Skutečný počet obětí je neznámý. Ví se jen, že v jedné zásilce odesílané do Číny bylo 10 tun lidských kostí!V podobné situaci se dnes nachází EU: bude muset vše odepsat, začít z nuly a zneužívat cizí pracovníky. Nemůže totiž vést válku proti USA. Novým zákonem o sankcích vyhlásily USA hospodářskou válku celému světu. Zmiňuji se o válce, protože historie nezná mírovou hospodářskou politiku. Kapitalistický systém, jehož podstatou je konkurence a expanze, dokázal počtem válek mé tvrzení. Hospodářské problémy byly vždy předzvěstí válek. Ve fázi pocitu prohry — hospodářské nebo na vojenském poli, se používají ty nejhroznější zbraně. Kdy se u amerických elit dostaví pocit prohrávání, nevím. Nikdo to neví. Proto, podobně jako hlavní soupeři USA, ČLR a Ruská federace, musím počítat s nejhorším a připomenout, že kromě atomových zbraní máme již k dispozici věci daleko horší. O nich nebudu psát.
V kontextu nového zákona o sankcích se diplomacie mnoha států octla v situaci, která vyzývá: 1) Srovnat si výsledky nekonečných jednání exministra Johna Kerryho s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, rovnající se nule. 2) Plně si uvědomit, že současná struktura US Department (Ministerstvo zahraničí USA — red.), čítající cca 80 tisíc zaměstnanců, byla vystavěna americkými Demokraty pod vedením Hillary Clintonové, 3) Ministr zahraničí Rex Tillerson se zkušeností z Exxon Mobile nemůže nic změnit. Exxon Mobile zaměstnával v roce 2016 cca 71.300 lidí. Je očividné, že řídit ministerstvo v americké demokracii není možné manažerským způsobem prověřeným v privátní společnosti. Na což pak řídit celý stát jako firmu. Pan Babiš a podobní by měli vědět.
[wp_ad_camp_1]
[wp_ad_camp_1]
Mně se nabízí vzpomínka na Malajsii. Žil a pracoval jsem tam téměř sedm let, jezdil metrem bez strojvůdce. V těchto dnech v Malajsii začaly China Railway Corporation (CRRC) a Malaysia National Infrastructure Corporation (MNIC) realizovat smlouvu o dodávce 42 automatických vlakových souprav (bez strojvůdce). ČR by si mohla nastudovat projekt. Ten obsahuje dodávku 2 vlakových soustav z ČLR, a produkci 40 vlakových soustav v Malajsii pod kontrolou kvality CRRC. Je to unikum v historii ČLR. Něco podobného se mi jeví v současné ČR nemožné. Že vlaky jezdí v Indii, a mají tam jezdit lépe a rychleji, svědčí podobný projekt. Čínská CRRC Pioneer (India) a indická Electric Co Ltd budou opravovat a vyrábět lokomotivy v Indii. Zatím co Polsko prodalo ČLR vše spojené s železničními vagony, vláda ČR se raduje, že budeme jezdit z Prahy do Mnichova o několik minut rychleji: 439 km budou potřebovat něco přes 5 hodin.
[wp_ad_camp_1]
V ČLR se již dnes jezdí 350 km za hodinu. S podobnou rychlostí se teď, kdy začal platit nový zákon o sankcích, SRN bude snažit dostat zpět polovinu svého zlata. Návrat první poloviny, 1,7 tisíc tun, trval téměř 30 let od konce tzv. studené války. Jak dlouho bude trvat cesta zbytku zlata domů, dojde li k ní, nevím. Nevím také, kdo bude čistit záchody, kupovat papír s tweety DJT na velvyslanectví USA v Moskvě, a s jakou rychlostí se to bude dít po zaznění zvonku před posledním aktem existenciálního dramatu Konec míru jako pauza mezi válkami.
Zdroj: (1)
Připravuje Pentagon biologické bomby proti Evropě?
Média v Evropě se zřídkakdy zmiňují o narůstajícím počtu ohnisek nebezpečných onemocnění na Ukrajině. Nikdo se o tom dosud nezmínil, kromě Giovanny Barberisové, zástupkyně UNICEF na Ukrajině, a několika ukrajinských televizních stanic. Mezitím problém v této zemi dosáhl katastrofických rozměrů.
Ve městě Izmail (Oděská oblast) v létě 2016 propukla podivná střevní infekce, která postihla obzvláště silně děti z tohoto města. Přes 400 dětí bylo hospitalizováno, a to doslova během krátkého období 24 hodin. Příčina vypuknutí infekce nebyla zjištěna. V témže roce byla Ukrajina „zasažena“ neobvyklou epidemií prasečí chřipky, která vedla ke vzniku těžkého akutního respiračního syndromu SARS. Koncem roku 2016 zavedla Evropská unie šestiměsíční zákaz dovozu kuřat z jakéhokoli místa na Ukrajině poté, co byla zaznamenána infekce ptačí chřipky v Chersonské oblasti. A v letošním roce propukla nevysvětlitelná epidemie botulismu (příčinou je otrava kontaminovanými rybami, vedoucí ke svalovým křečím, dušení a smrti). Lékařské instituce neměly k dispozici žádný antitoxin, takže několik desítek ukrajinských občanů zemřelo v mučivých bolestech.
http://zvedavec.org/komentare/2017/08/7354-pripravuje-pentagon-biologicke-bomby-proti-evrope.htm