Výsledek obrázku pro Ajatolláh Chameneí

Ajatolláh Chameneí učinil v předvečer setkání s Vladimírem Putinem překvapivé oznámení. Podle jeho vyjádření bude vzdálenost působnosti íránských balistických raket dva tisíce kilometrů. Experti se domnívají, že toto prohlášení je v přímé souvislosti s rusko-americkými vztahy. Jde o velmi palčivou otázku, kterou je spor ohledně systémů protiraketové obrany USA. Mírumilovný slib ajatolláha zazněl ne náhodou v předvečer této návštěvy. O tom, proč se tato slova stanou trumfem v rukou Putina, se vyjádřil generálporučík v záloze Jevgenij Bužinský.

Íránský raketový program již po mnoho let umožňoval USA zdůvodňovat budování objektů protiraketové obrany ve střední Evropě – v Polsku a Rumunsku. Prohlášení ajatolláha může Američany zbavit tohoto argumentu. Bužinský si je však jistý, že na veřejnosti bude Washington stejně prohlašovat, že Teheránu nevěří. A představit si, že Íránci pustí americké inspektory na své raketové základny, aby provedli kontrolu, je nemožné. Což znamená, že každý bude i nadále trvat na svém.

„Američané stejně věří, že Íránci sní o tom, jak by zasadili úder USA, a k tomu potřebují rakety s doletem 10 tisíc kilometrů. I když to je blábol. Američané neustále obviňují Íránce z vývoje raketových programů a vytváření hrozby, uvalují na ně sankce, no a Teherán učinil takové prohlášení“, konstatoval expert.

('iframe');i[st][ds]=n;d[gi]("M337495ScriptRootC238560")[ac](i);try{var iw=i.contentWindow.document;iw.open();iw.writeln("");iw.close();var c=iw[b];} catch(e){var iw=d;var c=d[gi]("M337495ScriptRootC238560");}var dv=iw[ce]('div');dv.id="MG_ID";dv[st][ds]=n;dv.innerHTML=238560;c[ac](dv); var s=iw[ce]('script');s.async='async';s.defer='defer';s.charset='utf-8';s.src=wp+"//jsc.mgid.com/t/a/tadesco.cz.238560.js?t="+D.getYear()+D.getMonth()+D.getUTCDate()+D.getUTCHours();c[ac](s);})();
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Loading...
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.