Ve čtvrtek Evropský parlament pohrozil, že zablokuje unijní rozpočet a fond obnovy, pokud nebude ještě rozšířen. Europoslanec SPD Ivan David se pozastavil nad tím, kdo z českých europoslanců toto eurofederalistické usnesení podpořil. Výsledky mohou leckoho překvapit, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Přijetím nelegislativní rezoluce dal Evropský parlament najevo, že dohodu, kterou čtyři dny vyjednávali evropští lídři v Bruselu, může nepřijmout. Není to však z důvodu, že by se europoslancům nelíbilo obrovské zadlužení, které s sebou fond přináší. Přesně naopak. Oni požadují ještě další výdaje a tím ještě brutálnější zadlužení.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Samotná dohoda premiérů je hrozivá a společná deklarace většiny frakcí v EU ji chtěla ještě přitvrdit a rozšířit,“ poznamenal MUDr. Ivan David na Facebooku, jelikož specializací je psychiatrie.

Rezoluci celkem podpořilo 465 europoslanců, 150 hlasovalo proti a 67 se zdrželo. Zajímavé ale je i to, jak hlasovali čeští europoslanci v jednotlivých frakcích. Pro ještě větší zadlužení hlasovali zákonodárci z KDÚ-ČSL, TOP 09 a Starostů. Jde tedy o Michaelu Šojdrovou, Tomáše Zdechovského, Jiřího Pospíšila, Luďka Niedermayera a Stanislava Polčáka. K této skupině se připojili i Piráti: Markéta Gregorová, Marcel Kolaja a Mikuláš Peksa. A i jediná europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná rovněž zvedla ruku pro rezoluci.

Naopak proti usnesení Evropského parlamentu hlasovali členové frakce Evropských konzervativců, včetně Evžena Tošenovského, Jana Zahradila a Alexandra Vondry (všichni ODS). Stejně tak proti hlasovali i sám Ivan David a jeho spolustraník z SPD Hynek Blaško, kteří jsou členy euroskeptické frakce Identita a demokracie.

Europoslanci za ANO se hlasování zdrželi: Dita Charanzová, Radka Maxová, Martina Dlabajová, Martin Hlaváček, Ondřej Knotek a Ondřej Kovařík: „Z hlediska České republiky je zajímavé, že deklaraci nepodpořilo 12 z 21 poslanců EP (SPD, ODS, ANO), podpořilo ji 9 poslanců EP (Piráti, KDÚ-ČSL, KSČM, TOP09, Starostové). To jsou jistě zvláštní ‚koalice‘,“ konstatoval David.

Přitom právě strany, jež se vyslovily za faktické zavedení evropského dluhu, v Poslanecké sněmovně, vyjma KSČM, hlasovaly proti rekordnímu schodku státního rozpočtu. Europoslanci z ANO, kteří ve Sněmovně schodek prosazovalo, se hlasování zdrželi.

Převzato z: Vlastenecké noviny

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.