Vztahy a propojení mezi vysokými izraelskými vládními úředníky a syrskými teroristy byla odhalena (p.př.: samotným izraelským tiskem), a to navzdory opakovanému (veřejnému) odmítání izraelského zapojení do syrské krize.

Izraelský generál v důchodu odhalil ve svém rozhovoru pro deník Haaretz, že bývalý izraelský ministr pro vojenské záležitosti moše Yaalon setkal s takzvanými „rebely“ bojujícími proti syrské vládě.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Ve svém projevu na konferenci, Gershon HaCohen, bývalý šéf severního velení izraelské armády, řekl, že Jaalon seděl se třemi členy ozbrojených skupin Syřanů, když moše Yaalon byl ministrem a on sám byl „ve vedení jednotek rozmístěných na Golanských výšinách.“

Když se Yaalon zeptal jednoho ze syřanů, zda je salafista, další to implicitně popřel, řka, že „Salafisté nespolupracují se sionisty“, ale oni nyní „sedí s ministrem sionistů.“

Izrael poskytne útočiště čtyřem syrským povstaleckým velitelům ISIL.

S podporou izraelských armádních velitelů „rebelů“ utekli do Al-Kunejtry (v jihozápadní Sýrii) na okupovaná palestinská území.

Izraelský generál odmítl poskytnout více informací o tom, kdy se schůzka konala.

5. září Izrael poprvé uznal, že provádí systematickou agresi proti Sýrii a poskytuje rozsáhlou podporu teroristům působícím v této arabské zemi.

Jak nedávno zveřejnil americký časopis ForeignPolicy, režim v Tel Avivu financoval a vyzbrojil nejméně 12 „povstaleckých“ skupin bojujících v jižní Sýrii proti damašské vládě.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Tento novinový článek se připojí k mnoha dalším, které ukazují, že cíle izraelské podpory ozbrojených skupin jsou udržovány za každou cenu tak, aby Írán a Hnutí islámského odporu v Libanonu (Hizballáh) – spojenci syrské vlády – udržely v bezpečné vzdálenosti od Golanských výšin (p.př.: ropa a majetek rodiny Rothschild), aby se prodloužila válka v arabské zemi a oslabila se tak vláda Damašku, jak zveřejnil již v únoru Haaretz.

Damašek opakovaně odsoudil izraelskou pomoc teroristickým skupinám: „Teroristé bojující na území Sýrie slouží Izraeli,“ řekl syrský prezident Bashar al-Assad.

překlad Pedro | zdroj: spanish.alm.com , hispanTV.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.