Dopisovatel z Paříže Erik Steiner: Analyza vcerajsich demonstracii mozno z trocha ineho pohladu! Len citenie, ze nie vsetko je tak ako sa predstavuje!

12:55

Následky včerajšej demonštrácie v Paríži, ako sú počty zranených, počty zadržaných, čo a kde bolo zdemolované či zapálené už všetci poznajú. Všetci pozerali na videá, ako aj obrázky čo sa v Paríži dialo. Čo však nie je skoro vôbec zmieňované je, kto a akým spôsobom túto atmosféru chaosu a neporiadku vytvoril a po celý deň a časť noci udržiaval!

Včera ráno po začatí demonštrácií bolo už na začiatku povedané, že demonštranti sa skladajú z dvoch táborov. Prvý pacifistický zástupcovia „žltých viest“ a druhý tábor príslušníci extrémnej ľavice. Takéto rozdelenie bolo minulý týždeň vykonané až, keď začali horieť prvé barikády! Včera tento fakt bol zjavný hneď na začiatku. Otázka preto znie, prečo? Komu je tento druh demonštrovania výhodný, kto môže stratiť a kto môže tieto výtržnosti využiť (zneužiť)? Verím, že čoskoro sa to dozvieme prostredníctvom opatrení, ktoré vláda stále menej populárneho prezidenta Makróna prípravy. Dnes ráno sa totiž koná vládne mimoriadne zasadnutie k udalostiam posledných dní.

[wp_ad_camp_2]

Prejdime si teda pár postrehov zo včerajšieho bojového dňa. Ľavicový radikáli od rána zaujali bojové pozície, každý člen s dobrou výbavou na vedenie bojov s políciou v mestskom prostredí (kukla, ochranné rúška, helmy, plynové masky, ochranné okuliare, ruksak, ktorého obsah nikto nevie a bojové červeno čierne zástavy anarchistického hnutia). Skupiny boli rozmiestnené na minimálne šiestich miestach Paríža, tak aby efektívne viazali na seba dostatočný počet oddielov polície, ktorá tak stratila možnosť jednotného obkľúčenia miesta, ako to bolo minulú demonštráciu. Prvá podstata vedenia bojov v mestskom prostredí bola, tak naplnená. Druhá vytváraním akcie a ustupovaním vytvoriť to správne napätie a nedať, tak polícii vydýchnuť. Zapaľovanie a prevracanie aut na úzkych uliciach, aby znemožnili prejazd, ničenie všetkého čo môže poslúžiť ako prvok improvizovaných barikád. Veľmi dobre zorganizovaná práce malých skupiniek, ktoré mali veľmi dobrú komunikáciu. Občas sa zdalo, že lepšiu ako samotná polícia. No čo už riadenie obrovského počtu ľudí nie je žiadna maličkosť a to ešte musíte sledovať zadané ciele, inak to nemá potrebný efekt. Toto všetko bolo prítomné na včerajších akciách v Paríži. Výber cieľov bol tiež celkom zaujímavý! Inokedy bývajú cieľom obchody a iné symboly kapitalizmu. Včera tam boli ciele aj vládne úrady a pamätníky, ako by niekto potreboval povedať, keď sa to skončí, že útočili na štát a jeho predstaviteľov!!! Položme si teda otázku na záver, komu to asi bolo prospešné?

S falošnými akciami sa v poslednej dobe vrece roztrhlo, keď niekto potrebuje odvrátenie pozornosti a vyhrotenie situácie znamená to, že systém, ako taký je na konci svojej existencie! Čo bude nasledovať ukážu nasledujúce týždne a dni, len tých neúspechov vládnych predstaviteľov je stále viacej, tak uvidíme s čím prekvapia nabudúce. Tým, že odídu a ospravedlnia sa, ale asi nie! Takže sa máme ešte na čo tešiť!?!

Erik Steiner

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.