…..kladu si také tuhle otázku, co bylo důvodem tajení výpadku elektrické energie v mnoha městech. V českých médiích se nic nedozvíte. Zajímavé také je, že dokonce ani alternativní weby neuvedli žádnou zmínku a mlčely….

12:54

Jedinou zmínku o výpadku uvedl server investiční web cz, který také velice stroze datoval lidi o výpadku a to jenom v San Franciscu. O dalších ani jedna jediná zmínka. Proč?

[wp_ad_camp_1]

San Francisco bylo bez proudu, život ve městě se téměř zastavil

Rozsáhlé oblasti kalifornského města San Francisco v pátek postihl výpadek dodávek elektřiny, který ochromil dopravu a obchod a zbavil proudu na 90 000 úřadů a domácností. Ve strmých městských ulicích přestaly jezdit slavné lanové tramvaje, lidé v potemnělých stanicích metra si svítili mobilními telefony a chaotickou dopravu řídili policisté.

O příčinách výpadku radnice obyvatele téměř milionového města zatím neinformovala. Podle některých místních médií byl zaznamenán požár v jedné z rozvodných stanic, ale zda byl právě on příčinou blackoutu není jisté.

Městské úřady vyzvaly obyvatele, aby nepoužívali linku tísňového volání, pokud nepůjde o záchranu života. Výpadek postihl centrum a finanční čtvrť, ochromena byla také příměstská doprava. Nemocnice přestaly operovat, obrazovky bankomatů potemněly a v ulicích se rozvrčely mobilní generátory.

Obchody a úřady pustily zaměstnance domů, protože není jasné, kdy energetici dodávku proudu obnoví. Ulice města byly podle agentury Reuters plné lidí, kteří kráčeli pěšky do svých domovů. Podle některých médií byla bez proudu celá polovina města.

tm komentuje: Vážení, bylo by dobré se na tento jev připravit i u nás, jak jsem mnohokráte psal. Jestli si myslíte, že se v EU nic nestane, jste na velkém omylu. Dokonce i zásobitelé elektrické energie se připravují na blackout. Proč asi. Možná není daleko. Jestli to bude díky sluneční erupci, slunečními elektrárnami, větrnými elektrárnami, je to úplně jedno. Nejhorší bude EMP…..

Zdroj (1)
[wp_ad_camp_1]
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.