…..možná tímto tahem a zradou François Fillona byla automaticky dosazena na „trůn“ Marine Le Pen….

13:54

[wp_ad_camp_1]

Zrada Fillona na voličích možná dosadí na prezidentský trůn Marine Le Pen, která se otevřeně přihlásila k odkazu Ch. de Gaulla

PAŘÍŽ | François Fillon jako zrádce zradil svůj předvolební program, který byl v bleděmodrém to, co slibovala Marine Le Pen a vyzval k podpoře globalistického devianta Emmanula Marcona. To ovšem mohou voliči Republikánů paradoxně odměnit podporou Marine Le Pen a to by mohlo i stačit na vítězství v druhém kole.

gaullistka Marine Le Pen | foto: euronews

 

Fillon vyzval k podpoře Macrona, neznamená to, že ho všichni pravicoví voliči podpoří, informují ParlamentniListy.cz.

Pro mnohé z nich byl tím – jak s oblibou Fillon říkal – prostě Emmanuelem Hollandem, tedy dědicem bývalé a ministrem zkrachovalé socialistické vlády. Zejména křídlo Nicolase Sarkozyho, bývalého prezidenta, které v krizové situaci, kdy Fillon hrál doslova o život (po provaleném skandálu své ženy Penelope), pravicového kandidáta podpořilo, nemusí mít zájem, aby zvítězil Macron.

Dá se tím pádem očekávat, že část, dosti značná, voličů Fillona se přikloní k Marine Le Penové; přesně v duchu snahy jejího aparátu utvořit „alianci patriotů“. Její vystoupení ve volebním sídle připomnělo, že Le Penová se přímo hlásí k odkazu generála a prezidenta Charlese de Gaulla, což pro neogaullisty nemusí být zcela bez významu.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.