;

Japonský premiér Šinzo Abe na žádost americké vlády nominoval amerického prezidenta Donalda Trumpa na Nobelovu cenu. Oznámil to dnes portál The Asahi Shimbun, odkazoval se na zdroje v japonské vládě.

Washington „neformálně“ požádal Tokio, aby jmenoval Trumpa na Nobelovu cenu poté, co se americký prezident setkal se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v červnu 2018 na prvním summitu USA-KLDR v Singapuru. Abe nominoval Trumpa na podzim, upřesňují zdroje portálu.

 

Dne 15. února Trump oznámil, že Abe mu předal kopii svého dopisu Nobelovské komisi na pěti stránkách, v němž nominoval amerického prezidenta na cenu „Nominoval jsem vás s úctou jménem Japonska,“ citoval Trump slova japonského premiéra. Podle The Asahi Shimbun, americká média reagovala s nedůvěrou na zprávu Trumpa.6. února bylo oznámeno, že nové setkání amerického prezidenta s Kim Čong-unem se uskuteční ve dnech 27.-28. února ve Vietnamu.

Nobelova cena je jedna z nejprestižnějších mezinárodních cen udělovaná každoročně za vynikající vědecký výzkum, revoluční vynálezy nebo významný příspěvek ke kultuře či rozvoji společnosti. V roce 2009 byla Nobelova cena udělena americkému prezidentovi Baracku Obamovi.

zdroj: 9

No teď už víme, že Nobelova cena míru pro Obamu byla velká chyba.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.