Zpráva je sice z 21. října, ale myslím, že zajímavá. Takže chtějí Katalánci / Sionisté vykopat stávající banky, aby si zde mohli otevřít ty svoje??

Vzhledem k tomu, že ve Španělsku roste napětí, katalánští separatisté vyzvali své přívržence, aby vybrali veškeré své peníze z bank, což pravděpodobně způsobí ohromný „run“ na banky v celém regionu.

[wp_ad_camp_1]

Ve tweetu poslaném na 270 000 lidí, Národní shromáždění instruovalo příznivce, aby vybrali veškerou hotovost z poboček bank CaixaBank a Banco Sabadell mezi 8. až. 9 hodinou ráno v pátek, na protest proti rozhodnutí přemístit svá sídla (v právním slova smyslu) mimo region.

Doslova řekli: „Jděte do jedné z pěti hlavních bank a vyberte tolik peněz, kolik chcete. Nezapomeňte, jsou to vaše peníze!“

Organizace občanské společnosti v Katalánsku vyzývají k masivnímu výběru peněz z bankomatů v pátek v 8 hodin, aby vyvíjeli tlak na španělskou vládu. Organizátoři nespecifikují, kolik peněz by mělo být vybráno, ani co s nimi dělat.

Akce se zaměřuje na pět hlavních bank v Katalánsku: Caixa Bank, Sabadell, Bankia, BBVA a Santander. Organizátoři vyzývají klienty společností Caixa Bank a Sabadell, aby ukázali svůj nesouhlas s nedávným rozhodnutím bank o přesunu sídla z Katalánska kvůli stupňující se politické krizi mezi vládami v Barceloně a Madridu.

[wp_ad_camp_1]

Jedná se o první „přímou a pokojnou“ akci organizovanou společností Crida per la Democràcia (Výzva k Demokracii). Jedná se o zastřešující skupinu, která mimo jiné zahrnuje dvě hlavní organizace pro nezávislost v Katalánsku: Katalánské národní shromáždění (ANC) a Òmnium Cultural.

Hromadný výběr je také zaměřen na zadržení předsedy ANC a Œnium, Jordi Sáncheze a Jordi Cuixarta, kteří jsou od pondělí drženi ve vazbě.

Připomínáme, že jak Banco Sabadell, tak Caixabank – dvě největší banky v katalánského regionu – přestěhovaly svá nejvyšší vedení z Katalánska (s pomocí španělské vlády) krátce po referendu.

A teď je čas zjistit, jak silný je španělský bankovní systém.

Překlad: tereza. Zdroj: 1 , 2

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.