Pri príležitosti dňa 30. výročia podpísania Dohovoru o právach dieťaťa prebehla v Európskom parlamente diskusia na tému ochrany práv detí.  Počas diskusie vystúpil aj slovenský europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý zdôraznil, že nikto nemôže odňať právo maloletého dieťaťa na matku a na otca. 

Ako bývalý sudca, ktorý sa zaoberal aj právami maloletých detí, pripomenul europarlamentu a prostredníctvom neho aj Európe, že medzi základné, výsostné, neodňateľné a prirodzené práva dieťaťa patrí právo na matku a právo na otca.

[wp_ad_camp_2]

„Jednoducho dieťa má právo byť vychovávané v prostredí ženy a muža a nikto mu toto právo odňať nemôže,“ tvrdí Radačovský.

Aby pri téme ochrane práv detí nevyzeral ako homofób, považoval za potrebné tiež konštatovať, že každý muž má právo žiť v partnerstve so ženou alebo mužom, podľa toho, ako sa rozhodne a každá žena má právo sa sama rozhodnúť, v akom partnerstve bude žiť.

„Každý muž má právo na právo žiť v partnerstve s mužom alebo ženou. Každá žena má právo žiť v partnerstve s mužom alebo ženou. Závisí to podľa ich rozhodnutia. Avšak, a to je veľmi dôležité, každé dieťa má právo na otca a matku. Každé dieťa má prirodzené právo žiť v rodine muža a ženy. Sme povinní urobiť všetko pre to, aby toto neodňateľné právo vyjadrené v Dohovore o ochrane práv dieťaťa, vyjadrené v zákonoch národných parlamentov, mu nikdy a nikto neodňal,“ vyhlásil Radačovský.

[wp_ad_camp_2]

 

Tatiana Stará | hlavnespravy.sk

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.