Patrné zmizení saúdského korunního prince Mohammeda bin Salmana z očí veřejnosti vedlo iránské sdělovací prostředky k otázce, zda nebyl jeden z nejmocnějších mužů v království zabit minulý měsíc během pokusu o převrat.

[wp_ad_camp_2]

Saúdský korunní princ Mohammed bin Salman byl 21. dubna během útoku z na královský palác v Rijádu údajně zasažen dvěma kulkami a může být skutečně mrtvý, protože od té doby se na veřejnosti neobjevil, uvádí zpráva novinového plátku Kayhan citujíc „zprávu tajné služby zaslanou vysokým úředníkům nejmenovaného arabského státu. “

Jak poukazuje Press TV, od toho dne saúdské úřady nezveřejnili žádnou novou fotografii nebo video zachycující bin Salmana a princ „rovněž nebyl viděn na kameru během setkání s novým ministrem zahraničí Mikem Pompeo, který na konci dubna poprvé navštívil Rijád.“

„Bin Salman byl muž, který se před médii objevoval často, proto jeho 27 denní absence od střelby v Rijádu vyvolává otázky ohledně jeho zdraví,“ uvádí agentura Fars.

Saúdské úřady se však k této záležitosti ještě nevyjádřily.

21. dubna několik zpravodajských agentur hlásilo těžkou palbu v areálu saúdského královského paláce v Rijádu, což vyvolalo řadu spekulací o možném pokusu o převrat.

[wp_ad_camp_2]

Saúdské orgány nicméně tvrdily, že incident zaměstnal pouze pár pracovníků ochranky, kteří zahájili střelbu na údajný dron, který letěl příliš blízko paláce.

Množství lokálních sdělovacích prostředků však informovalo o tom, že samotný král Salman musel být během střelby evakuován na blízké vojenské zařízení. Saúdský analytik Ali al-Ahmed uvedl, že monarcha se v současné době nachází na základně Krále Khaleda.

[wp_ad_camp_2]

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.