;

Na sociálních sítích způsobil povyk výrok amerického novináře, ve kterém Ukrajině doporučuje vyhodit do povětří nedávno zbudovaný most, který spojuje Krymský poloostrov s ruskou pevninou.

Zatímco Rusko slavilo otevření masivního 19 kilometrů dlouhého mostu vedoucího přes Kerčskou úžinu, po kterém nyní proudí doprava, americký novinář Tom Rogan ve svém článku, publikovaném ve Washington Examiner, navrhuje, že by jej Ukrajina měla vyhodit do povětří.

Podle autora by „Ukrajina měla zničit základy mostu“, protože tato struktura je zřejmě „pobuřující urážkou samotné hodnověrnosti Ukrajiny coby národa“.

Novinář také trval na tom, že by USA měly v této záležitosti Ukrajinu podpořit, pohotově poskytujíc odkaz na jeho další článek zvaný „Nebojte se, USA by jadernou válku s Ruskem vyhrály“.

Velké množství uživatelů sociálních médií však Roganovu vizi shledalo šokující a uvažovalo nad tím, zda jeho návrh nebyl propagací terorismu.

„Ukrajina by měla odpálit Putinův Krymský most. Tom Rogan by měl být obviněn za podporování terorismu. Přemýšlejte o tom. Chce, aby Ukrajina bombardovala Krymský most. Rusko by na to odpovědělo válkou. Co to s Roganem sakra je. Hanba!“ publikoval na Twiteru uživatel Best Health 4 You.

„Ukrajina by měla odpálit most? Možná by kvůli tomu zahynula spousta lidí. Měl by jsi odjet na Krym a psát o tom, co chtějí tamější obyvatelé. To je to, co skutečný novinář dělá.“  píše uživatel uko, edidiong.

„Rogan musí podlehnout vyšetřování za podněcování k teroristickým aktivitám v jeho díle, které nezval ‚Ukrajina by měla vyhodit Putinův Krymský most do povětří'“. tweetoval Bryan Barajas.

Ruské velvyslanectví ve Spojených státech ve svém prohlášení uvedlo, že „svoboda projevu neospravedlňuje podněcování k páchání teroristických činů“ a že Roganův článek zašel „daleko za hranice novinářské etiky.“

 

Překlad: raja, Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.