Pokud jste se dívali v neděli 27.září 2020 před Událostmi na rozhovor s historikem Miroslavem Vaňkem, tak vám neušlo, že když moderátorka svému hostu připomenula zprávu BIS o ruských a čínských snahách ovlivňování historie a Miroslav Vaněk řekl, že se tomu musí smát, tak rázem pořad Interview ČT24 skončil.

Byl to účel nebo to byla náhoda, kterou Česká televize zdůvodní delší stopáží rozhovoru, který přesáhl svůj čas a ohrozil by další přesně načasovaný program před Událostmi?

[wp_ad_camp_2]

 

Je pravda, že celý rozhovor s ředitelem Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR i s tím neodvysílaným několik desítek vteřin dlouhým závěrem najdete na webu České televize, ale kdo to z posluchačů učiní, aby se dozvěděl, co v televizní premiéře neslyšel?  Co tedy historik po oznámení, že se tomu musí smát, řekl dál.
„Tak tomu se musím smát. Já ty špiony tady nevidím a jestli máme skončit vážně … “ řekl Miroslav Vaněk, historik, ředitel Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, aby ještě pohovořil o tom, že v Česku panuje v akademickém prostředí i v laických diskusích pluralita názorů.
Zdroj: PZ.cz
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.