To, čo dnes poviem vám a slovenskej verejnosti, sa mi nehovorí ľahko, zvlášť po tom, ako prešiel rok od vraždy, ktorá otriasla Slovenskom, začal svoj príhovor prezident Andrej Kiska. To, čo sa deje v súvislosti s firmou KTAG, vidí ako pomstu Roberta Fica.

Prezident vidí za obvineniami voči firme KTAG osobný konflikt medzi ním a Robertom Ficom:

“Mrzí ma, že ľudia musia byť svedkami nezvládnuteho ega, osobného konfliktu.

Práve pre to, že už padli všetky zábrany, nemôžem to nechať tak, a musím sa brániť. Musím povedať pravdu o vydieraní a vyhrážaní.

Minulý týždeň začala polícia konať voči konateľovi KTAG kvôli neuznanému odpočtu DPH z roku 2014.

Od roku 2014 doteraz, firma doplatila dane a sama spravila opravné daňové priznanie. Vzhľadom na politický rozmer sa firma nikdy nesporila. Považovali sme to za nevhodné, keďže prezident je spolumajiteľom.”, vysvetlil prezident.

Dvaja vyšetrovatelia podľa neho nevideli žiaden trestný čin:

“Napriek tejto súčinnosti spoločnosť vyšetruje polícia a jej konateľ a zamestnanci, dodávatelia sú opätovne vypočúvaní na polícii. Dvaja vyšetrovatelia žiaden trestný čin nevideli. Podarilo sa to až na tretíkrát. A to až po tom, ako Fico oznámil, že sa nebude uchádzať o post ústavného sudcu. Až vtedy sa začalo trestné stíhanie.

Je to pomsta. Pomsta za to, že som odmietol sľúbiť Ficovi politický dôchodok na súde.

Po skončení môjho mandátu budem obvinený aj ja osobne. A hrozí mi trest odňatia slobody na 7-12 rokov.

Všetko sa to začalo pred 5 rokmi, keď som si dovolil poraziť Fica. Keby vtedy vyhral, a bol prezidentom on, o KTAG by nik nechyroval.

Ja sa nenechám zastrašiť, nenechám sa vydierať. Fica za sudcu nevymenujem.”, zopakoval viackrát Andrej Kiska.

Fico mal podľa jeho slov Kiskovi nechávať odkazy, v ktorých žiadal Kisku, aby ho vymenoval rovno za predsedu ústavného súdu, “inak začne voči mne vojnu”.

Prezident ďalej uviedol, že sa pripravuje na obvinenie, ktoré mu po skončení mandátu hrozí, pričom ho bude v tejto veci zastupovať Daniel Lipšic, ktorý má jeho “plnú dôveru”.

zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.