Např. Fond Simons‘ RenTec vybral svou hotovost z Deutsche Bank v důsledku prudkého nárůstu rizika, a to jen několik dní před oznámením restrukturalizace DB, v historii DB nevídanou. Deutsche Bank dnes je radikálně odlišná od Deutsche Bank, jakou ji známe dříve.

V každém případě, nyní, když je fond RenTec dávno pryč, a otázky týkající se životaschopnosti Deutsche Bank se víří – ano, v platební neschopnosti nebude sice přes noc, ale hodnota vlastního kapitálu je vzhledem k problému mizivá. Všichni ostatní se rozhodli snížit své riziko u DB o 45 bilionů EUR v různých derivátech!!! Podle Bloomberg se rozhodly, převážně zajišťovací (hedgeové) fondy, udělat run na banku a vybraly přibližně jednu miliardu dolarů za jediný den.

[wp_ad_camp_2]

Nejedná se o drobné vkladatele, ale o smluvní protistrany, které vytahují svou likviditu z DB kvůli obavám, že by mohlo dojít k blokaci hotovosti ve styly banky Lehman, kdy byly zablokovány finanční prostředky na dobu neurčitou, Deutsche Bank zvažuje, jak by převedla některé zůstatky (150 miliard euro) od prémiových makléřů – spolu s technologií a potenciálně i stovkami zaměstnanců – do francouzského bankovního gigantu BNP Paribas.

přeložila tereza | zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.