;

Kongres ukázal v pátek rozsah svého vyšetřování velkých technologických společností, a zveřejnil, že požaduje spousty dokumentů, včetně osobních e-mailů a další komunikace od desítek vrcholných vedoucích pracovníků.

Republikáni i demokraté ve sněmovní Komisi pro justici, která prošetřuje tržní sílu a chování společností, zaslala dopisy přímo Jeffovi Bezosovi z Amazonu, Tim Cookovi z Applu, Markovi Zuckerbergovi z Facebooku a Larrymu ze společnosti Google.

 

Žádosti požadují veškerou komunikaci osmi vedoucích pracovníků v Amazonu, 14 v Applu, 15 z Facebooku a 14 z Googlu.

Se žádostí, která byla zveřejněna na webových stránkách Komise, zákonodárci poslali i ne tak „decentní“ zprávu, že za odpovědi budou odpovědní vedoucí pracovníci a že vyšetřování bude i nadále zveřejňováno. Je tedy potenciálně možné, že reputace těchto značek (firem) se může otřást.

Společnosti, které byly kdysi považovány za vzor americké vynalézavosti a obchodního ducha, jsou podezřelé ze šíření dezinformací, z nerespektování soukromí uživatelů a z účetních manipulací za účelem minimalizace daní. Prezident Trump a další Republikáni navíc obviňují některé ze společností z cenzurování hlasů konzervativců. (Šíření extrémního liberalismu vidíme dnes a denně všude kolem nás, pozn.red.)

 

 

Obdobná šetření probíhají také na Ministerstvu spravedlnosti, u Federální obchodní komise a u generálních zástupců desítek států USA. Vyšetřování je teprve na začátku, ale je vážné. Jak daleko půjdou, co odhalí a zda se obvinění dostanou před soud, je nejisté.

Přeložila tereza | Více na: The New York Times

Fulford už před rokem psal, že tyto technologické giganty je třeba rozdrobit na menší části. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.