Big brother tě vidí…Je úžasné, jak přesně je tato realita popsána v románu George Orwella: 1984. Popisuje svět, v němž vládne absolutní totalita, kterou živí permanentní, „udržovací“ válka mezi třemi kontinentálními mocnostmi. Společnosti vládne Strana a cokoli proti kolektivnímu myšlení Strany je krutě trestáno, lidská individualita se stává zločinem. Ideologie Strany má 3 stěžejní hesla:

  • Válka je mír
  • Svoboda je otroctví
  • Nevědomost je síla

Nepřipomíná vám to něco?

Kongresman Dennis Kucinich napsal:

Že CIA zasáhla do životů všech Američanů, díky pečlivému shromažďování nejmenších národních detailů, se už ví.

Je to natolik zlé, že vláda špehuje na svých vlastních lidech. Stejně tak i to, že CIA kvůli své nekompetentnosti otevřela kybernetické dveře ke špehování kohokoliv každému, kdo má dostatečné znalosti v oblasti technologie a připojení.

Tato konstantní eroze soukromí v rukách vlády a korporací zcela zničila koncept „práva na soukromí“, které je základem prvního, třetího, čtvrtého, devátého i čtrnáctého znění Ústavy Spojených států amerických.

Začíná být stále více jasné, že kloužeme po příkrém srázu směrem k totalitě, v níž soukromý život neexistuje.

Nacházíme se ve stavu ústavní krize, která vyžaduje hlasitou odezvu amerického lidu.

Předtím, než Kucinicha označíte za přehnaně dramatického, možná byste si měli uvědomit, že Bill Binney – vysoce postavený NSA manažer, který pro agenturu vytvořil program hromadného dozoru nad digitálními informacemi, technický ředitel agentury a nadřízený tícíců zaměstnanců NSA – řekl Washington’s Blog, že Amerika se již stala policejním státem.

A Thomas Drake – jeden z nejlepších manažerů NSA a vrchní lídr v oblasti změn tvrdí to samé

Kirk Wiebe – již 32 let veterán z NSA, který obdržel od ředitele záslužnou cenu pro jednotku CIA a záslužnou cenu za civilní služby NSA – souhlasí (tweet Jesselyn Radack, advokátka mnohých informátorů o národní bezpečnosti):

Nejsou to pouze úředníci z NSA…Dva bývalí američtí vrchní soudci varovali, že Amerika se ubírá směrem k tyranii. Bývalý americký prezident a mnoho dalších vysoce postavených úředníků Ameriky s tím souhlasí.

[wp_ad_camp_1]

přeložila: raja

zdroj: 1. 2

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.