Práh vstupních dveří má speciální energetické vlastnosti. Představuje hranici oddělující dům s jeho obyvateli od vnějšího světa. Proto kdysi, když se stavěly nové domy, kladli majitelé pod základ prahu vstupních dveří nějaký ochranný amulet, například koňskou podkovu. Důležité je uvědomit si, že to co platí pro vstupní dveře, platí stejně pro jakékoliv jiné dveře v domě.

Dveře symbolizují přechod z jednoho prostoru do druhého, tedy z jedné dimenze do druhé. V tomto meziprostoru, kdy nejsme plně ani v jednom ani ve druhém prostoru, má myšlenka silnější dopad a také se mezi futry dveří dají provádět různé ochranné, ale i černé a magické rituály. Můžeme sílu prahu využít jak pro dobré, preventivní a ochranné, tak i pro špatné účely.

Je to velice silné místo, které zesiluje naše myšlenky i energii, zejména pokud jsou futra dřevěná. V obkoucích z kovu či kamene, tyto zákonitosti nefungují, přestože i to je přestup mezi dvěma prostory a tudíž symbolicky i prostor mezi dvěma světy.

Dveře mají speciální schopnosti i ve snech a v astrálním cestování, kdy se používají jako portály, když chcete cestovat do jiného prostoru. Portálem dveří, které vytvoříte v lucidním snu, můžete také projít ven ze snu do AC, pokud chápete jak dveře fungují. Skočíte do nich a proberete se v těle, ze kterého pak můžete vystoupit.

Pokračování článku: Kouzelný práh dveří, aneb co nedělat mezi futrama

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.