…..tak přece jenom se něco odehrálo ale lidem to zůstlo utajeno….

00:05

Není zcela jasné, proč zprávu neutajili a přece jenom to bylo veřejnosti sděleno. Když jsme psali o problému zásobování německých bankomatů a bank penězi 02 a 03 ledna, nevěděli jsme, že se v Tokiu odehrál tak zvaný Flash Crash. V noci 02.01 ve 23:30 SEČ (středoevropského času) se začal chovat velice divně kurz Yenu vůči ostatním měnám.

Euro v danou dobu kleslo rázově ze 123 Yenu na 119 Yenu. Ale oproti AUD (australskému dolaru) Yen stoupl na hodnotu 1,68 z hodnoty 1,61. Začal se chovat velice zvláštně vůči různým měnám, kde byly veliké výkyvy jak nahoru tak dolů…..

Rovněž tak začalo silné oslabování EURA oproti jiným měnám. Celá situace se uklidnila až kolem 01:00 středoevropského času. Jak to tak vypadá, právě v inkriminovanou dobu musel někdo sypat hodně písku do soukolí Eura. Je otázkou co to mělo způsobit a kým to bylo vyvoláno. A jak jsem naznačil, s tím spojená „údajná stávka“ dopravců a rozvozců cenin po celém Německu je velmi zvláštní náhodou a synchronizací.

Ani odborníci nevědí, proč se vyšlo s tímto problémem „vykolejeného vlaku“ do médií, když se ho zase „hladce“ podařilo vrátit zpět na koleje. Vlak ZATÍM jede dál, jako kdyby se nic neodehrálo. Otázka zní: Jak dlouho ještě

tm komentuje: dle mého názoru, že jejich plán krachu byl odhalen, neuskutečnil se.  „Strojvedoucí“  krachu se ihned snažili, opět vrátit systém do zajeté koleje s „mírným vykolejením“ a mysleli si, že nikdo nic nepozná. 

 

[wp_ad_camp_2]

 

Znovu každého varuji. Připravte se na velkou krizi!!!!!

I když Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok se kriticky obořil na ekonomy, kteří v novém roce předpovídají hospodářskou krizi. Podle něj dojde pouze ke zdravému zpomalení ekonomického růstu, který má zabránit přehřátí ekonomiky. (tm komentuje: tak poslední větu musel vymýšlet hodně dlouho). Nechává si ovšem zadní vrátka otevřena, kdy řekl zase následující výrok: Varoval však, že neustálé řeči o krizi ji ve skutečnosti mohou přivolat.

V západním tisku se otevřeně hovoří o přicházející krizi. Lidé jsou vyzýváni, aby se na krizi připravili. Blíží se mílovými kroky…..

Vždy jsem říkal, že vše začne pádem burzy či měn a nefunkčními peněžními automaty…..

Zdroje:

https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_boersen_tag/Krisensitzung-in-Japan-nach-Flash-Crash-beim-Yen-article20796168.html

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901048864920-Rusnok-CNB-varovani-krize/

A na závěr by bylo dobré si prostudovat následující článek o ekonomické zimě, která se blíží…..

https://www.epshark.cz/clanek/980/ekonomika-zima-se-blizi

tm

 

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.