…..vidíme, že mnoho lidí v České republice má správný názor na dění v EU. Jenom patolízalové a řitní alpinisti budou okecávat to „nařízené“ a mlátit prázdnou slámu pořád dokola. Jo holt lidem s amputovaným mozkem těžko něco vysvětlíte. A poučit se z dějin? To u nich nehrozí….

07:54
[wp_ad_camp_1]

ANKETA Prezident republiky Miloš Zeman v Lidicích v sobotu řekl, že teroristické útoky „jsou dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci“, a připomněl appeasement Chamberlaina a Daladiera vůči Hitlerovi. Islámské radikály je podle něj třeba uvěznit či deportovat.

Krvelačná verbež. Z krutosti muslimů se chce zvracet. Chtějí nás zničit. Projev Miloše Zemana opět vyvolal poprask a toto nám řekli kníže, Keller či Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman oznámil svou opětovnou prezidentskou kandidaturu

 

„I my jsme dnes zbabělci, a vím, že přihlouplí novináři mě budou za tuto kritiku kritizovat. Jsme zbabělci proto, protože často otevíráme náruč islámským radikálům, často mluvíme o toleranci vůči nim, často mluvíme o přizpůsobení se jejich kultuře, byť je tato kultura neslučitelná s evropskou kulturou, která zde vznikala a vyrůstala po mnohá a mnohá staletí. Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci,“ řekl Zeman.

„Před dvěma dny jsem se vrátil ze summitu NATO v Bruselu a na pracovní večeři, když všichni vyjadřovali kondolence britské premiérce, jsem říkal, já nechci na každém summitu NATO někomu kondolovat, protože se jednou může stát, že budete kondolovat mně. A aby k tomu nedošlo, potřebujeme dosáhnout toho, aby islámští radikálové, kteří jsou dnes viditelní na sociálních sítích, nebyli považováni za zbloudilé ovečky evropské civilizace, ale naopak za nepřátele této civilizace, a aby byli deportováni, případně uvrženi do vězení,“ pronesl též Zeman.

Jsou to hospodské žvásty

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí. Velká část politiků s prezidentem alespoň částečně souhlasí. Někteří dodávají, že terorismus je jen vrcholem ledovce paralelní muslimské společnosti, která odmítá evropské hodnoty.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.

„Věznit a deportovat je možné takové lidi, kteří byli soudem odsouzeni za trestný čin, který takový trest předpokládá. Trest odnětí svobody je u každého trestného činu včetně nelegálního vstupu na území. Trest vyhoštění také obsahuje řada trestných činů a je možné jej použít jako vedlejší trest,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.

JUDr. Vojtěch Filip

  • KSČM
  • místopředseda PS PČR

„Rozhodně si nemyslím, že by se naše kultura měla přizpůsobovat islámské kultuře – ale nevidím v ČR mnoho lidí, kteří by tvrdili opak. A už vůbec nevidím otevřenou náruč vůči radikálům. Miloš Zeman prostě říká, co část jeho voličů chce slyšet, a je mu vcelku jedno, že bojuje proti názorům, které ani nejsou na stole,“ odpověděl redakci předseda STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík.

Mgr. Petr Gazdík

  • STAN
  • místopředseda PS PČR

„Takto řečeno, při všech oprávněných výhradách vůči jakýmkoli radikálům, jsou to hospodské žvásty,“ míní čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

Karel Schwarzenberg

  • TOP 09
  • Do voleb s úsměvem
  • poslanec
 
[wp_ad_camp_1]

„Pan prezident nikterak nevybočil ze svých názorů. Problémem je, že násilí vždy plodí násilí a pro teroristy je prostředkem strach veřejnosti. Souhlasím s názorem, že je třeba se poučit z historie a že islámský radikalismus je dnes největším bezpečnostním rizikem pro západní demokracii. Na straně druhé je třeba nejen zvýšit úsilí v boji proti Islámskému státu, ale je třeba působit na islámskou veřejnost pozitivně. Proto je důležitá aktivní diplomacie a zahraniční pomoc. Problémy se mají a musejí řešit tam, kde vznikly,“ domnívá se místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa.

Ing. Antonín Seďa

  • ČSSD
  • poslanec

Musíme si konečně připustit, že v Evropě žijí lidé, kteří se snaží zničit naši identitu a kulturu

„Ano, v historii najdeme celou řadu příkladů, které nám potvrzují, že zlu se v žádném případě nesmí ustupovat. Radikální islamisté berou naši toleranci jako výraz slabosti. Proto zatím dochází pouze k eskalaci násilí a další islamizaci Evropy. Musíme si konečně připustit, že v Evropě žijí lidé, kteří se snaží zničit naši identitu a kulturu. Naše strana na toto nebezpečí upozorňuje od samého začátku. Předložili jsme v Poslanecké sněmovně řadu jasných zákonů, které na toto nebezpečí reagují!“ uvedl předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch.


„Ta paralela sedí. Tím víc si ovšem zaslouží, aby byla dovedena až k jádru věci. Žádný appeasement totiž – ten ze 30. let a dnes jakbysmet – není cílem, ale jen vychcánkovskou habaďůrou. Nabobské ‚elity‘ tehdejší ‚sladké Francie a hrdého Albionu‘ jím maskovaly své nezkrotné choutky vymazat z mapy socialismus, který už nebyl jen stohem lejster. Samy však zároveň nechtěly přijít o renomé liberálních světlonošů, a tak tu špinavou práci chtěly nechat na nacistické chátře. Dnešní kulisy jsou jiné, podstata švindlu se však nezměnila. I teď se panstvu co chvíli někdo znelíbí – a pak prý ‚musí jít‘. Napřed Miloševič, pak Saddám, po něm Kaddáfí a teď zase Bašár Asad – a ještě před nimi osvícená parta, vládnoucí Afghánistánu už od 70. let.  A tak se vraždí a vraždí. Jednou rukama teroristů, co panstvo jenom štědře sponzoruje a diriguje na dálku. A jindy dokonce přímo leteckými i pozemními silami ‚euroamerické civilizace‘,“ říká místopředseda KSČM Josef Skála.

„Krédem tu není ráj lidských práv, ale chamtivý diktát – a brutální ‚čistky‘ ode všech, kdo se mu postaví na zadní. Ten samý nenažraný idiotismus nás tak znovu a znovu ‚usmiřuje‘ i s pákistánskou generalitou, saúdskou dynastií a dalšími absolutními monarchiemi, z nichž vane středověké temno – i kýmkoli jiným, přes nějž se dá rozehrávat karta teroru proti nepohodlným režimům. Erdoganovi dokonce platíme miliardové výpalné. Ten špinavý holport se – tak jako s každým Hitlerem a jeho satelity – obrací i proti zemím, jejichž ‚elity‘ s ní přišly. Expanzi terorismu zkrotí jen koalice, široká a efektivní jako ta proti fašismu. Koalice společně s Moskvou, Asadem i jinými hrázemi proti terorismu – a ne proti nim. Sabotovat ji ‚appeasementem‘ s krvelačnou verbeží – a jejími mecenáši a zbrojíři – je šílenství, jež lidé jeho viníkům jednou po právu spočítají,“ dodal Skála.

Zdroj (1)
[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.