;

…..vidíme, že mnoho lidí v České republice má správný názor na dění v EU. Jenom patolízalové a řitní alpinisti budou okecávat to „nařízené“ a mlátit prázdnou slámu pořád dokola. Jo holt lidem s amputovaným mozkem těžko něco vysvětlíte. A poučit se z dějin? To u nich nehrozí….

07:54

ANKETA Prezident republiky Miloš Zeman v Lidicích v sobotu řekl, že teroristické útoky „jsou dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci“, a připomněl appeasement Chamberlaina a Daladiera vůči Hitlerovi. Islámské radikály je podle něj třeba uvěznit či deportovat.

Krvelačná verbež. Z krutosti muslimů se chce zvracet. Chtějí nás zničit. Projev Miloše Zemana opět vyvolal poprask a toto nám řekli kníže, Keller či Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman oznámil svou opětovnou prezidentskou kandidaturu

 

„I my jsme dnes zbabělci, a vím, že přihlouplí novináři mě budou za tuto kritiku kritizovat. Jsme zbabělci proto, protože často otevíráme náruč islámským radikálům, často mluvíme o toleranci vůči nim, často mluvíme o přizpůsobení se jejich kultuře, byť je tato kultura neslučitelná s evropskou kulturou, která zde vznikala a vyrůstala po mnohá a mnohá staletí. Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci,“ řekl Zeman.

„Před dvěma dny jsem se vrátil ze summitu NATO v Bruselu a na pracovní večeři, když všichni vyjadřovali kondolence britské premiérce, jsem říkal, já nechci na každém summitu NATO někomu kondolovat, protože se jednou může stát, že budete kondolovat mně. A aby k tomu nedošlo, potřebujeme dosáhnout toho, aby islámští radikálové, kteří jsou dnes viditelní na sociálních sítích, nebyli považováni za zbloudilé ovečky evropské civilizace, ale naopak za nepřátele této civilizace, a aby byli deportováni, případně uvrženi do vězení,“ pronesl též Zeman.

Jsou to hospodské žvásty

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí. Velká část politiků s prezidentem alespoň částečně souhlasí. Někteří dodávají, že terorismus je jen vrcholem ledovce paralelní muslimské společnosti, která odmítá evropské hodnoty.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.

„Věznit a deportovat je možné takové lidi, kteří byli soudem odsouzeni za trestný čin, který takový trest předpokládá. Trest odnětí svobody je u každého trestného činu včetně nelegálního vstupu na území. Trest vyhoštění také obsahuje řada trestných činů a je možné jej použít jako vedlejší trest,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.

JUDr. Vojtěch Filip

  • KSČM
  • místopředseda PS PČR

„Rozhodně si nemyslím, že by se naše kultura měla přizpůsobovat islámské kultuře – ale nevidím v ČR mnoho lidí, kteří by tvrdili opak. A už vůbec nevidím otevřenou náruč vůči radikálům. Miloš Zeman prostě říká, co část jeho voličů chce slyšet, a je mu vcelku jedno, že bojuje proti názorům, které ani nejsou na stole,“ odpověděl redakci předseda STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík.

Mgr. Petr Gazdík

  • STAN
  • místopředseda PS PČR

„Takto řečeno, při všech oprávněných výhradách vůči jakýmkoli radikálům, jsou to hospodské žvásty,“ míní čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

Karel Schwarzenberg

  • TOP 09
  • Do voleb s úsměvem
  • poslanec
 

„Pan prezident nikterak nevybočil ze svých názorů. Problémem je, že násilí vždy plodí násilí a pro teroristy je prostředkem strach veřejnosti. Souhlasím s názorem, že je třeba se poučit z historie a že islámský radikalismus je dnes největším bezpečnostním rizikem pro západní demokracii. Na straně druhé je třeba nejen zvýšit úsilí v boji proti Islámskému státu, ale je třeba působit na islámskou veřejnost pozitivně. Proto je důležitá aktivní diplomacie a zahraniční pomoc. Problémy se mají a musejí řešit tam, kde vznikly,“ domnívá se místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa.

Ing. Antonín Seďa

  • ČSSD
  • poslanec

Musíme si konečně připustit, že v Evropě žijí lidé, kteří se snaží zničit naši identitu a kulturu

„Ano, v historii najdeme celou řadu příkladů, které nám potvrzují, že zlu se v žádném případě nesmí ustupovat. Radikální islamisté berou naši toleranci jako výraz slabosti. Proto zatím dochází pouze k eskalaci násilí a další islamizaci Evropy. Musíme si konečně připustit, že v Evropě žijí lidé, kteří se snaží zničit naši identitu a kulturu. Naše strana na toto nebezpečí upozorňuje od samého začátku. Předložili jsme v Poslanecké sněmovně řadu jasných zákonů, které na toto nebezpečí reagují!“ uvedl předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch.


„Ta paralela sedí. Tím víc si ovšem zaslouží, aby byla dovedena až k jádru věci. Žádný appeasement totiž – ten ze 30. let a dnes jakbysmet – není cílem, ale jen vychcánkovskou habaďůrou. Nabobské ‚elity‘ tehdejší ‚sladké Francie a hrdého Albionu‘ jím maskovaly své nezkrotné choutky vymazat z mapy socialismus, který už nebyl jen stohem lejster. Samy však zároveň nechtěly přijít o renomé liberálních světlonošů, a tak tu špinavou práci chtěly nechat na nacistické chátře. Dnešní kulisy jsou jiné, podstata švindlu se však nezměnila. I teď se panstvu co chvíli někdo znelíbí – a pak prý ‚musí jít‘. Napřed Miloševič, pak Saddám, po něm Kaddáfí a teď zase Bašár Asad – a ještě před nimi osvícená parta, vládnoucí Afghánistánu už od 70. let.  A tak se vraždí a vraždí. Jednou rukama teroristů, co panstvo jenom štědře sponzoruje a diriguje na dálku. A jindy dokonce přímo leteckými i pozemními silami ‚euroamerické civilizace‘,“ říká místopředseda KSČM Josef Skála.

„Krédem tu není ráj lidských práv, ale chamtivý diktát – a brutální ‚čistky‘ ode všech, kdo se mu postaví na zadní. Ten samý nenažraný idiotismus nás tak znovu a znovu ‚usmiřuje‘ i s pákistánskou generalitou, saúdskou dynastií a dalšími absolutními monarchiemi, z nichž vane středověké temno – i kýmkoli jiným, přes nějž se dá rozehrávat karta teroru proti nepohodlným režimům. Erdoganovi dokonce platíme miliardové výpalné. Ten špinavý holport se – tak jako s každým Hitlerem a jeho satelity – obrací i proti zemím, jejichž ‚elity‘ s ní přišly. Expanzi terorismu zkrotí jen koalice, široká a efektivní jako ta proti fašismu. Koalice společně s Moskvou, Asadem i jinými hrázemi proti terorismu – a ne proti nim. Sabotovat ji ‚appeasementem‘ s krvelačnou verbeží – a jejími mecenáši a zbrojíři – je šílenství, jež lidé jeho viníkům jednou po právu spočítají,“ dodal Skála.

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.