Jeden z najznámejších svetových exmuslimov, odporcov a znalcov islamu Ali Sina sa v rozhovore, ktorý uverejnili Parlamentní listy, zaoberá pojmom “deep state” (“hlboký štát”), ktorý je podľa neho príčinou vojen a konfliktov v súčasnom svete a určuje jeho dianie

Ilustračné foto

Na začiatku sa snaží vysvetliť, čo tento pojem znamená: “Hlboký štát nie je obmedzený len na Spojené štáty. Jeho chápadlá dosahujú do celého sveta. Je ovládaný Vatikánom, britskou monarchiou, nevolenými úradníkmi Európskej únie, bankovým kartelom, ropnými spoločnosťami a samozrejme agentúrami ako CIA, FBI, NSA a tak ďalej. Je to extrémne mocná a extrémne démonická organizácia.”

Ali Sina tam zaraďuje aj NATO, ktoré si “kvôli prežitiu musí nájsť nepriateľa, aby pokračovalo v bojovaní a vytváralo ďalšie vojny”. Tak sa predá viac zbraní a vytvorí sa viac profitu, pretože “NATO neslúži mieru, ale oligarchom, bohatým korporáciám, bankovému kartelu, kráľovskej rodine Windsorovcov, rodinám Rothschildovcov, Rockefellerovcov a Sorosov sveta”.

Nezabúda spomenúť ani médiá, napríklad aj v poslednom čase spomínaná CNN a konflikt s Trumpom. “Obrázok, ktorý na základe toho získavajú Európania o Trumpovi, je veľmi pokrivený,” konštatuje. Trump je podľa neho “majstrovský vyjednávač” a robí kroky, ktoré “deep state” znepokojujú. Hoci sa stretol s predstaviteľmi Saudskej Arábie a vodcami 50 moslimských krajín, musel to urobiť ako prezident USA. “Ak by však dokázal presvedčiť moslimské krajiny, aby prerušili financovanie terorizmu a zabíjali teroristov, bol by to veľký štart.”

Na USA aj Rusku sa Ali Sinovi nepáči to, že spolupracujú s islamskými aj neislamskými krajinami (Irán, Turecko, Saudská Arábia, Afganistan, Pakistan a pod.), ktoré “nie sú vzorom slobody”, ale chápe, že “potrebujú aj takých spojencov, resp. klientov”.

Akékoľvek mierové vzťahy medzi USA a Ruskom (ale aj inými mocnosťami) sa “deep state” tiež nepáčia. “Pokiaľ by Rusi a Američania spolu vychádzali, znamenalo by to koniec vojnám. To je pre ne desivý scenár a elita ho nedovolí za žiadnu cenu. Zarábajú peniaze totiž len prostredníctvom vojen.” Aj preto v záležitosti polostrova Krym sa presadzuje mienka jeho “okupantského” zabratia Ruskom od Ukrajiny, hoci toto územie historicky patrí Rusku od roku 1783 a len v roku 1954 bolo k Ukrajine pričlenené Nikitom Chruščovom ako “symbol priateľstva medzi ukrajinským a ruským ľudom”.

Aj problém islamizmu “slúži tým zámerom, aby vznikol chaos, ktorý im dovolí, aby uzurpovali všetkú moc a vytvorili totalitárny štát, aby „zachránili ľudstvo“ pred deštrukciou”. No proti samotnému islamu netreba bomby, tanky, strely. “Potrebujeme pravdu o islame, ku ktorej nedôjdeme, pokiaľ nezmeníme svoje politiky,” vraví Ali Sina.

 

Zdroj: (1)

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.