Ukrajinská strana se připravuje vyhodit do vzduchu stavidla vodní nádrže a zároveň rozjet ofenzívu na Donbassu. Zrealizuje Ukrajina svou diverzi, když byla zachycena misí OBSE?

Ukrajinské silové struktury podminovaly stavidla Mironovské vodní nádrže na Donbassu. Ve středu 16. ledna o tom informoval oficiální zástupce Národní milice Luganské lidové republiky Andrej Maročko.

«Výbuch stavidel vodní nádrže povede ke zvýšení hladiny vody řeky Lugaň a vyvolá povodně v obytných obcích Troickoje, Kalinovo, Irvino a Pervomajsk», konstatoval Maročko.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Zástupce ministerstva obrany Luganské lidové republiky zároveň dodal, že takový krok může způsobit velký počet obětí, a zároveň ekologickou a humanitární katastrofu. Maročko zároveň dodal, že příprav na diverzi si všimli zástupci Speciální monitorovací mise OBSE.

Snem ukrajinské vrchnosti je za pomoci Evropy a USA vyvolat hladomor na Donbassu a v Krymu.

Mironovský vodojem je jednou z největších zásobáren vody na Donbassu. Je na horním toku řeky Lugaň a je ochlazovacím vodojemem pro Mironovskou tepelnou elektrárnu. Exploze stavidel znamená nejen zatopení značných ploch v povodí řeky, ale také přijde elektrárna o značnou část chladících kapacit. A dokonce z učebnice fyziky víme, že tepelný segment elektrárny je přímo závislý na chlazení.

Šéfredaktor doněckého časopisu FÓRUM Alexandr Baranov konstatoval, že v Kyjevě se ani nesnaží skrývat, s jakou radostí by vyvolali na Donbassu a v Krymu hladomor, vyhodili do vzduchu objekty zajišťující základní životní potřeby a dopravní infrastruktury. Stačí si prý poslechnout jejich válkychtivá prohlášení ukrajinských „vůdců“ vůči Krymskému mostu, dříve trajektu spojujícího Krym s Ruskem. Takže záměr poslat pod vodu část území Donbassu zcela zapadá do mozaiky strategie genocidy, kterou ukrajinská vrchnost – s požehnáním USA a Evropské unie «piluje» na Ukrajině.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Ukrajinci oslavují hrdinské skutky jednotek SS a Evropas USA jim za to tleskají

Ukrajinské vrchnosti zjevně ani nevadí, že přípravu na diverzi zachytila Speciální monitorovací mise OBSE. Vždyť vše je to jako opsáno z metodických příruček «totální války», kterou svého času vyhlásil Hitler. «Proč by to mělo vadit jeho žákům, oslavujícím „hrdinské činy“ divize SS „Haličina“ a nacistů – banderovců, proslavivších se genocidou polského a arménského obyvatelstva v čase „Volynských jatek“, kterým se dnes na Ukrajině stydlivě říká „druhá ukrajinsko-polská válka“», říká Baranov.

A takové jednání by nebylo poprvé. Stačí si připomenout, že velitele ukrajinských jednotek SS, za zvěrstva ve Varšavském ghettu, sami Němci odsoudili k popravě. Ale Evropa, zdá se, proti takovým „hrdinům“ nic nenamítá. Proč by jí proto měli vadit jejich dnešní stoupenci? Vždyť Evropa by schvalovala i Hitlera, kdyby se zaměřil pouze na východní frontu.

Zavraždit i vlastní lidi? Žádný problém!

Neuvěřitelná je ale v chování ukrajinské vrchnosti skutečnost, že kdyby v důsledku realizace jejích diverzních plánů zahynula i řada „pravověrných“ Ukrajinců – pak je podle Baranova klidně zabijí. «Naštěstí mají dnes ukrajinská trestná komanda omezené zdroje, protože jinak bychom sledovali plnou genocidu v přímém přenosu», věří Baranov.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Navíc se odborníci shodují v tom, že ukrajinské vrchnosti nejde jen o to, aby trpěli lidé v postižených oblastech. Zatopení způsobí podle Alexandra Dmitriejvského – historika, vojenského analytika a člena Izbrogského klubu – vyšší zranitelnost pozic opolčenců v daném směru. Budou poškozeny cesty, mosty a další infrastruktura, bude třeba volit objízdné delší trasy – a ve válce je čas ten nejdražší faktor. Úder banderovců, věří vojenští experti, se odrazit podaří, dojde-li k němu v předpokládaném směru, žel, s podstatně většími ztrátami.

Jednou nadějí, že k tomu nedojde je právě skutečnost, že tuto přípravu na diverzi zachytila mise OBSE, která tuto informaci předala i Luganské lidové republice. A jak platí ve vojenské teorii odedávna, je-li odhalen plán diverze a eliminován moment překvapení, je lépe takovou diverzi neuskutečnit. Ale to je světová historická vojenská teorie. Jaká bude ukrajinská banderovská praxe, se máme dozvědět už v blízké budoucnosti.

zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.