Ruská armáda důrazně odmítla obvinění z masového zabíjení civilistů v ukrajinském městě Buča severozápadně od Kyjeva. Tato tvrzení vznesla sama Ukrajina, některá západní média a skupiny na ochranu lidských práv poté, co Moskva stáhla své jednotky z předměstí ukrajinského hlavního města.

„Všechny fotografie a videomateriály zveřejněné kyjevským režimem, které údajně ukazují jakési „zločiny“ ruských vojáků ve městě Buča v Kyjevské oblasti, jsou další provokací,“ uvedlo v neděli ruské ministerstvo obrany.

Ruské jednotky byly z oblasti staženy 30. března, uvedla armáda a poukázala na to, že „takzvané ‚důkazy o zločinech‘ v Buči se objevily až čtvrtý den“ po stažení, kdy do města dorazila ukrajinská rozvědka a „zástupci ukrajinské televize“.

„Navíc 31. března starosta města Buča Anatolij Fedoruk ve svém videoposelství potvrdil, že ve městě není žádná ruská armáda, ale ani se nezmínil o tom, že by místní obyvatelé leželi zastřeleni na ulici se svázanýma rukama,“ upozornila rovněž ruská armáda.

„Zvláště znepokojivé je, že všechna těla lidí, jejichž snímky kyjevský režim zveřejnil, po nejméně čtyřech dnech neztuhla, nemají charakteristické mrtvolné skvrny a v ranách čerstvou krev,“ poznamenala armáda a dodala, že všechny tyto nesrovnalosti ukazují, že celá kauza Buča „byla kyjevským režimem zinscenována pro západní média, stejně jako tomu bylo v případě falešných zpráv z mariupolské porodnice“.

Grafické záběry z Buči ukazují několik těl v civilním oblečení ležících uprostřed ulice. Někteří z mrtvých měli zjevně svázané ruce, jiní měli bílé pásky na rukou, které běžně používají ruské síly a civilisté v oblastech pod ruskou kontrolou.

Kyjev obvinil z vraždění v Buči Moskvu, ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba prohlásil, že šlo o „úmyslný masakr“ ze strany ruských jednotek.

„Masakr v Buči byl úmyslný. Cílem Rusů je zlikvidovat co nejvíce Ukrajinců. Musíme je zastavit a vyhnat. Žádám nové, zničující sankce G7 TEĎ,“ napsal Kuleba na Twitteru.

Zdroj: rt.com

Je to podobné, jako tento „mrtvý“ muž v pytli, co si dal kouřovou pauzu. VIDEO ODKAZ

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.