Fotky vzácného jevu na povrchu Ladožského jezera, které svým tvarem připomínají houby nebo květiny zveřejnil uživatel portálu Pikabu.

AKTUALIZACE 07:27

tm jenom dodává: Kdysi dávno o tomto jevu hovořil Mistr Nostradamus. Řekl ve svých verších, že lidé poznají dobu přechodu tím, když vykvetou z ledu na velké ploše rostliny. Nevědělo se co tím myslel, ale pravděpodobně to může být tento jev. Obrátíme oči na Slovensko, následně na Česko a také do Itálie. tam mohou být roznětky celkového dění v EU a následně na celém světě…..

Autor upřesnil, že se tento vzácný jev dá pozorovat v místě se souřadnicemi 60.9029500 a 30.5045150

[wp_ad_camp_2]

Uživatelé ve svých komentářích poznamenali, že se podobný jev dal pozorovat v různých obdobích na Irtyši, v Astrachani, a ve Finském zálivu byly krystaly větší než květy růže.

Neobvyklé krystaly na ledu Ladožského jezera
Neobvyklé krystaly na ledu Ladožského jezera

Očití svědci upozornili na to, že se po doteku krystaly rozsypou a konsistencí se podobají škrobu.

Objevily se už i žerty o tom, že jde zvláštní druh bavlníkové plantáže nebo Led-9, což je modifikace vody, kterou vymyslel Kurt Vonnegut ve své knize Kolíbka.

Jev na Ladožském jezeře má název „šuga“, což je nakupená ledová tříšť, která v závislosti na podmínkách buď teče jako voda, nebo tvoří malebné vzory. Její vznik způsobuje prudký přechod vody z tekutého stavu do pevného.

Na pobřeží Finského zálivu u Sosnového boru se letos objevil led ve tvaru koblih.

[wp_ad_camp_2]

Ladožské jezero láká zájemce svoji krásou hlavně v zimě, a to i bez těchto vzácných jevů.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.