Národní statistický úřad Spojeného království (ONS) zaznamenal rekordní čísla úprku obyvatelstva z britského hlavního města, uvedl The Daily Telegraph.

Podle odborníků, růst migrace z Londýna, který byl pozorován několik let, je spojen s bydlením a nárůstem závažných trestných činů, poznamenaly noviny.

[wp_ad_camp_2]

 

Obyvatelé ve velkém počtu opouštějí Londýn, stěhují se do jiných částí Spojeného království. Odborníci připisují tento výsledek nedostupnosti bydlení a nárůstu násilné trestné činnosti ve městě, napsal The Daily Telegraph.

Národní statistická služba (ONS) zaznamenala rekordní počet imigrantů z britského hlavního města. Za období uvedené ve zprávě z Londýna odešlo přes 340 tisíc lidí.

Podle publikace zkoumá ONS tento problém již sedm let. Odborníci poukazují na to, že tok migrantů z britského hlavního města se každým rokem zvyšuje.

[wp_ad_camp_2]

 

Nicméně, jak upozormil The Daily Telegraph, nejnovější údaje z ONS se odkazují na rok 2018 a zahrnují pouze interní migraci. Kromě toho studie nebere v úvahu dnešní pokles na trhu s nemovitostmi, který je spojen s nejistotou situace kolem Brexitu.

Nicméně analytik Institutu ekonomických vztahů (IEA) Christopher Snowdon věří, že vysoké náklady na bydlení – jsou hlavním důvodem úprku z Londýna. „Je zřejmé, že lidé usilují o vyšší kvalitu života. Zároveň však chtějí mít přístup k dobrým vzdělávacím institucím, žít ve venkovských oblastech a uniknout napadení nožem,“ dodal.

V dubnu ONS uvedl, že počet trestných činů s použitím nožů ve Walesu a Anglii dosáhl nejvyšší úrovně v historii statistiky. Také počet vražd, včetně nedbalostních vražd, překonal desetileté maximum – 732 případů.

 
Předtím byli čtyři lidé zabiti v Londýně během čtyř dnů, což přilákalo mezinárodní pozornost na hlavní město. A dokonce Donald Trump kritizoval Khana za to, že se s tímto problémem nedokázal vyrovnat, připomněl The Daily Telegraph.

zdroj: 1
Národní statistický úřad by také měl zveřejnit, příslušníci jaké národnosti násilné trestné činy páchají. Já se těm obyvatelům vůbec nedivím. Předpokládám, že hlavním důvodem stěhování obyvatel z Londýna je zvyšující se počet a agresivita těch, co „mlátí hlavou o zem“ a říkají tomu modlení. Zavádění práva šaríja, vyhrožování, no-go zóny atd. –  nejsou žádným tajemstvím…..
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.