;

Útoky v Katalánsku (v severovýchodním Španělsku) byly organizovány některými zeměmi a zahraničními tajnými službami na ochranu jejich vlastních skrytých zájmů.

V rozhovoru zveřejněném v pátek španělskými novinami El Correo Gallego, řekl Ghaleb Jaber Ibrahim, podnikatel, lékař a novinář, že mladí pachatelé teroristických útoků v Barceloně a Cambrils byli najati některými zeměmi a zahraničními tajnými službami, které usilují o destabilizaci Španělska za účelem „obnovení svých kvót cestovního ruchu a turistiky.“

 

 

 

„Proč v Katalánsku? Je to jednoduše proto, že od počátku procesu formování katalánské nezávislosti mají (katalánská vláda a parlament) izraelské (p.př.: Mossad) poradenství, a postupují tedy podle stejné metodiky“, objasnil podnikatel palestinského původu, který má 47 let bydliště ve Španělsku.

Pro Jabera Ibrahima, kořen těchto teroristických útoků, který vyústil v 15 úmrtí a více než sto zraněných, má svůj původ v útoku na francouzský časopis Charlie Hebdo (počátkem roku 2015) a nákup akcií této firmy ze strany sionistických skupin (p.př.: Rothschildů), „jejichž jedinou věcí, o kterou se velmi intenzívně snaží, je vytvoření konfliktů mezi islámskou komunitou a evropskými zeměmi.“

Co se týče vykonavatelů těchto útoků, Ibrahim sdělil, že jsou to různé mladé gangy přátel, kteří nemají náboženské založení, a kteří ani Korán nečetli, a kteří jsou původem ze zemí, které byly koloniemi západních národů, a které žijí v naprostém nedostatku integrace, a v hospodářské a sociální vyloučenosti.

 

 

 

Po útocích 17. srpna 2015, za které převzala zodpovědnost skupina Takfiris z ISIL (DAESH v arabštině), poznamenal Ibrahim, provedly Německo a Francie bombardování Sýrie, při kterém byli zabiti civilisté, mezi nimi nevinné děti. „Pro Evropu jsou to tzv. nezbytné „kolaterální (vedlejší) škody“ a pro ně (teroristy) jsou zase „kolaterálními škodami“ vraždy, kterých se dopustí na lidech v Evropě,“ řekl.

Když jsme se Ibrahima zeptali, jak by se mohly ukončit tyto bezohledné útoky, domníval se, že je zapotřebí politiků, kteří jednoduše odsoudí západní intervenci na Blízkém východě.

 

 

 

 

„Arabské obyvatelstvo, které je stále více početnější, není v Parlamentu nijak zastoupeno. Musíte se přiblížit k lidem a jejich problémům, a ne je izolovat v ghettech. Terorismus může být důsledkem politiky státu, nebo států, špatných politiků nebo bankéřů, kteří nechávají důchodce bez důchodu. Není to jen to, co dělají tito kluci,“ řekl.

pro tadesco přeložil Pedro | na hispantv.com publikováno v srpnu 2017

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.