Útoky v Katalánsku (v severovýchodním Španělsku) byly organizovány některými zeměmi a zahraničními tajnými službami na ochranu jejich vlastních skrytých zájmů.

V rozhovoru zveřejněném v pátek španělskými novinami El Correo Gallego, řekl Ghaleb Jaber Ibrahim, podnikatel, lékař a novinář, že mladí pachatelé teroristických útoků v Barceloně a Cambrils byli najati některými zeměmi a zahraničními tajnými službami, které usilují o destabilizaci Španělska za účelem „obnovení svých kvót cestovního ruchu a turistiky.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Proč v Katalánsku? Je to jednoduše proto, že od počátku procesu formování katalánské nezávislosti mají (katalánská vláda a parlament) izraelské (p.př.: Mossad) poradenství, a postupují tedy podle stejné metodiky“, objasnil podnikatel palestinského původu, který má 47 let bydliště ve Španělsku.

Pro Jabera Ibrahima, kořen těchto teroristických útoků, který vyústil v 15 úmrtí a více než sto zraněných, má svůj původ v útoku na francouzský časopis Charlie Hebdo (počátkem roku 2015) a nákup akcií této firmy ze strany sionistických skupin (p.př.: Rothschildů), „jejichž jedinou věcí, o kterou se velmi intenzívně snaží, je vytvoření konfliktů mezi islámskou komunitou a evropskými zeměmi.“

Co se týče vykonavatelů těchto útoků, Ibrahim sdělil, že jsou to různé mladé gangy přátel, kteří nemají náboženské založení, a kteří ani Korán nečetli, a kteří jsou původem ze zemí, které byly koloniemi západních národů, a které žijí v naprostém nedostatku integrace, a v hospodářské a sociální vyloučenosti.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Po útocích 17. srpna 2015, za které převzala zodpovědnost skupina Takfiris z ISIL (DAESH v arabštině), poznamenal Ibrahim, provedly Německo a Francie bombardování Sýrie, při kterém byli zabiti civilisté, mezi nimi nevinné děti. „Pro Evropu jsou to tzv. nezbytné „kolaterální (vedlejší) škody“ a pro ně (teroristy) jsou zase „kolaterálními škodami“ vraždy, kterých se dopustí na lidech v Evropě,“ řekl.

Když jsme se Ibrahima zeptali, jak by se mohly ukončit tyto bezohledné útoky, domníval se, že je zapotřebí politiků, kteří jednoduše odsoudí západní intervenci na Blízkém východě.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Arabské obyvatelstvo, které je stále více početnější, není v Parlamentu nijak zastoupeno. Musíte se přiblížit k lidem a jejich problémům, a ne je izolovat v ghettech. Terorismus může být důsledkem politiky státu, nebo států, špatných politiků nebo bankéřů, kteří nechávají důchodce bez důchodu. Není to jen to, co dělají tito kluci,“ řekl.

pro tadesco přeložil Pedro | na hispantv.com publikováno v srpnu 2017

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.