Francouzský prezident Emmanuel Macron přišel s nápadem, že ti, kdo budou odsouzeni ze zločinů nenávistné mluvy, by měli mít doživotně zakázány veškeré.

Francouzský prezident Emmanuel Macron přišel s nápadem, že ti, kdo budou odsouzeni ze zločinů nenávistné mluvy, by měli mít doživotně zakázány veškeré sítě sociálních médií.

S tímto nápadem prezident Macron přišel na výroční večeři Reprezentativní rady židovských institucí ve Francii (CRIR), když říkal, že nový zákon k boji proti nenávisti na internetu bude předložen letos v květnu, hlásí BFMTV.

 

[wp_ad_camp_2]

Ač je tento zákon předkládán v době, kdy se Židé potýkají s rostoucí úrovní antisemitských útoků v reálném životě, které už vyhnaly celé komunity z francouzských měst, tak návrh na zadušení svobodné mluvy na internetu přichází zrovna v době, kdy se prezident Macron potýká s bezprecedentní úrovní kritiky ze strany protivládního hnutí Žlutých vest. Francouzský stát na aktivisty Žlutých vest provedl tvrdé razie a během pár měsíců pozatýkal 8 400 protestujících.

„Evropský boj musí pokračovat, je však příliš pomalý,“ řekl Macron a přirovnával ty, kteří jsou odsuzováni za nenávistnou mluvu na sociálních médiích k fotbalovým chuligánům, kterým se zakazuje účast na fotbalových zápasech.

Jak bude vláda tento zákaz vynucovat, zůstává zatím nejasné, když ministr digitálních záležitostí Mounir Mahjoubi řekl: „Twitter má IP adresu každého uživatele, který publikuje na této platformě zprávu. Tu musí, co nejrychleji to jde, poslat justiční správě k rychlé identifikaci autora a ‚my s tím pak už budeme pokračovat‘.“

 

[wp_ad_camp_2]

„Nelze už dále považovat za přijatelné, aby platformám, které mají prostředky, aby pomohly justici a policii s identifikací, osob, které se dopouští na internetu přečinů, trvalo týdny nebo měsíce, než z nich ty informace dostaneme,“ řekl Mahjoubi.

Někteří na tento návrh reagovali kriticky včetně francouzského žurnalisty Gabriela Robina, který řekl, že tento návrh by mohl vést k tomu, že hlasy proti establishmentu, jako zrovna hlas kritika masové migrace Erica Zemmoura, by byly ze sociálních médií zcela vyloučeny.

„Ještě nikdy, opakuji, to se ještě nestalo, aby liberální vláda přijala tolika represivních opatření,“ řekl.

Ač Macron a další globalističtí politici pořád tlačili na neustálé zpřísňování zákonů a předpisů boje proti nenávistné mluvě a tzv. falešným zprávám na internetu, tak tento nový návrh by i v tomto znamenal značný posuv vůči současným trestům pokut a rozsudkům vězení.

zdroj: 9, 5

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.