Maďarská vláda v souvislosti s uvedením nového rozpočtu zaměřeného na podporu rodin a zastavení demografického poklesu sdělila agentuře Breitbart, že se domnívá, že prosperující rodiny jsou pro společnost důležitější než hospodářský růst.

V tomto týdnu zavedla maďarská vláda, vedená premiérem Viktorem Orbánem a jeho vládnoucí stranou Fidesz, nová opatření, která začnou od roku 2020 financovat nový akční plán na ochranu rodiny. Očekává se, že plán navýší financování rodin o 695 milionů euro, na celkových 4,1 miliardy euro podpory pro maďarské rodiny.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Nový rozpočet přichází několik měsíců poté, co premiér Orbán poprvé oznámil, že Maďarsko bude usilovat o zavedení drastických změn, které by se mohly týkat především žen s nejméně čtyřmi dětmi, které by byly vyňaty z povinnosti platit daně z příjmu po zbytek jejich života.

Vládní činitel uvedl, že vidíme jednoznačný rozdíl mezi přístupem Maďarska k úbytku obyvatelstva a přístupem jeho západoevropských partnerů, kteří si často místo toho vybírají důležité lidi – obvykle z rozvojových zemí. Mluvčí vlády řekl: „Evropa je na křižovatce. Západní Evropa se snaží řešit problém demografie jednoduchými řešeními, která nabízejí pouze krátkodobý úspěch, ale z dlouhodobého hlediska to bude mít katastrofální následky.“

přeložila tereza | zdroj: voiceofeurope.com

 

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.