Vyhledávání

Archiv

Související zprávy

  • Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí
    Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí

    Ředitelka Národního zpravodajství Gabbardová vyšetřuje financování více než 120 biologických laboratoří v zahraničí

  • Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři
    Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři

    Ve Francii začal soudní proces s 22 obžalovanými, mezi nimiž jsou i svobodní zednáři

  • Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí
    Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí

    Ve světě se „potichu“ stalo několik událostí

  • Hlavními pachateli podvodů v Evropě nejsou jen zločinci, ale i politici
    Hlavními pachateli podvodů v Evropě nejsou jen zločinci, ale i politici

    Hlavními pachateli podvodů v Evropě nejsou jen zločinci, ale i politici

Maďarsko: Orbán bude vládnout bez parlamentu

Kvůli pandemii koronaviru bude kabinet premiéra Viktora Orbána řídit zemi prostřednictvím vládních dekretů. Zákon schválili vládní poslanci v pondělí, návrh podpořilo 137 poslanců a 53 opozičních zákonodárců bylo proti.

Vláda má podle přijatého zákona možnost libovolně dlouho udržovat v platnosti současný nouzový stav, po tuto dobu jsou navíc zakázané volby a referenda. „Pokud se někdo nepodřídí povinné karanténě, může být potrestaný až tříletým vězením. Rozšiřování nepravdivých a poplašných zpráv se bude trestat až pětiletým vězením,“ uvádí se v zákoně.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Opozice minulý týden odmítla schválení zákona ve zrychleném řízení, k čemuž byl potřebný souhlas čtyř pětin všech poslanců. „Nejsem ochoten dát neomezenou moc do rukou premiéra, který před časem strašil učitele, že nedostanou plat, pokud zavřou školy,“ reagoval tehdy na sociální síti nezávislý poslanec Ákos Hadházy.

Vojáci v ulicích maďarských měst

Vojáci v ulicích maďarských měst | Foto: MTI

Poslanec László György Lukács (Jobbik) před závěrečným hlasováním žádal, aby zmíněné omezení bylo ohraničené na 60, 90 nebo 120 dní. „Žádáme, aby vláda nevyužívala situaci k upevnění vlastní moci, ale k boji proti pandemii,“ řekl poslanec.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Vojáci v ulicích

V rámci opatření proti šíření koronaviru se v ulicích maďarských měst objevili vojáci. Armáda převzala rovněž dohled nad 140 klíčovými podniky a firmami. Na prvním místě seznamu je jediná maďarská jaderná elektrárna Paks. Převzetí kontroly se týká také Maďarské národní banky, Budapešťské burzy, státních železnic MÁV, autobusového dopravce Volánbusz, Maďarské pošty, plynáren a dalších firem.

Od pondělí byli jmenováni do nemocnic vojenští velitelé, kteří dohlížejí na jejich chod. Ministr obrany Tibor Benkő zdůraznil, že v nemocnicích mají nadále hlavní slovo lékaři, ale vojáci dohlížejí na dodržování předpisů týkajících se koronaviru a na hospodaření nemocnic.

Zdroj: Právo, Novinky

 

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
3 Komentáře
Vytalij
Vytalij
30.3.2020 19:30

Běžná „barevna revoluce“, s neomezenym vladcem,ktery potresta rozsirovani i mozné pravdy…staci narychlo pak vymenit vudce a vse se v opak obrati,aniz by politici mohli čemukoli zabranit…napr.povinne ockovani,nebo 5G…

rudo
rudo
30.3.2020 18:09

to chces strcit do basy vsetky media ktore pisu o epidemii a strasia ?

Vladislava
30.3.2020 17:24

Konečně politik, který se s tím nepáře a dělá vše pro to, aby ochránil svůj národ.