Maďarská vláda oficiálne oznámila Organizácii Spojených národov (OSN), že Maďarsko vystúpi z procesu schvaľovania jej globálneho migračného balíka.

 

 

Podľa internetového vydania týždenníka Heti Világgazdaság o tom v Budapešti informoval minister zahraničných vecí vlády Viktora Orbána Péter Szijjártó. “Potvrdilo sa, že postoj Maďarska k migrácii je diametrálne odlišný od stanoviska OSN. Maďarsko nebude meniť svoju migračnú politiku a nezmení ju ani globálny migračný balík,” dodal šéf rezortu diplomacie.

Heti Világgazdaság však tvrdí, že námietky maďarskej vlády proti návrhu OSN neobstoja. Krajinám, ktoré ju ratifikujú, totiž z migračného balíka nevyplývajú nijaké povinnosti a svoju migračnú politiku si členské krajiny môžu aj naďalej zachovať. Navyše tento návrh ráta aj s intenzívnejším bojom proti ilegálnej migrácii. Podľa maďarského kabinetu základná koncepcia tohto dokumentu OSN protirečí zdravému rozumu i snahám o obnovenie európskej bezpečnosti.

Záverečný text tzv. Globálneho kompaktu pre bezpečnú, regulovanú a legálnu migráciu odsúhlasili členské štáty svetového spoločenstva na pôde Valného zhromaždenia OSN v New Yorku 13. júla. Globálny kompakt je výsledkom bezmála dvojročných tematických diskusií a konzultácií medzi členskými štátmi OSN s ambíciou pokryť všetky stránky fenoménu migrácie a predstavuje vôbec prvý dokument vypracovaný na pôde OSN k tejto téme.

 

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.