;

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil rozmístění více než 70 formací a vojenských jednotek v západním vojenském okruhu.

Ministr obrany uvedl, že v západním vojenském okruhu od roku 2016 bylo vytvořeno více než 70 útvarů a vojenských jednotek. Ministr informaci oznámil na schůzi kolegia Ministerstva obrany Ruské federace.

„Měnící se situace v západním strategickém směru vyžaduje, abychom neustále zlepšovali bojovou sílu vojsk a systém jejich zakládání. Za tímto účelem je od roku 2016 vytvořeno více než 70 útvarů a vojenských jednotek, včetně dvou divizí a tří brigád, „uvedl ministr.

Na začátku července bylo oznámeno, že dělostřelci tankové armády Západního vojenského okruhu zničili mechanizovanou kolonu „cvičného“ nepřítele na polygonu Goloveňki v Moskevské oblasti s použitím 152 mm houfnic  „Msta-B“ . Cvičení  se zúčastnilo asi 200 vojáků a více než 20 vojenských vozidel.

Již dříve ruský velvyslanec ve Varšavě Sergej Andrejev uvedl, že když Polsko hodlá rozmístit americkou obrněnou divizi na svém území, tak to sebou nese zhoršení mezinárodní bezpečnosti a budou vzaty v úvahu při budování ruské obranné politiky.

Obecně řečeno: USA vytvářejí výhružnou vojenskou hradbu varující Čínu před americkou silou, USA a severské státy NATO se připravují na hrozbu budoucí války s Ruskem kvůli Arktidě, a islámské státy se připravují (s pomocí nelegální migrace a rozšiřování NATO a EU na Balkán) okupovat státy NATO, napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček..
Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.