…..na celé planetě je tolik událostí, že je těžké pomalu vybrat ty nejdůležitější. Promiňte, ale na doslovné překlady už nezbývá čas a stejně lidé dlouhé články nečtou. A víte proč? No protože taky ten čas nemají. A jak ho mohou mít, když neexistuje….

07:54

Dneska mám pro Vás pikošku

tm komentuje svůj vlastní příběh z cest po zahraničí

Všechno bude otočeno zpátky

…..od určitého člověka, který se zúčastnil velmi důležitého tajného jednání, které trvalo skoro celý den a jednalo se prý o hodně důležité záležitosti na planetě Zemi, jsem se dozvěděl jenom jednu větu. Po dlouhém rokování mnoha lidí bylo ustanoveno:  VŠECHNO BUDE OTOČENO ZPÁTKY. Dotyčný mně nebyl ochoten nic více říci, že nemůže (to ani dokonce neví, že píši tento web, přestože se známe desetiletí), jinak by se mnou možná o tom nebavil.

Musím zdůraznit, že se jedná o člověka, který se setkává pouze a jenom s velice konstruktivními lidmi, a hlavně pomohl mnoha lidem a nikdy nic za to nechtěl.

Když jsem mu položil otázku a poprosil, nechť mně něco řekne aspoň obrazně nebo jakoby nějakým příměrem či příkladem, zavrtěl hlavou a řekl ne né. Uplynula asi hodina až dvě hodinky rozhovoru při kávičce a sklence levitované vody, tak jako vždycky.  Bavili jsme se o všem možném i nemožném a jiných věcech. Něco se mu ale rozleželo v hlavě a uznal za důležité mi aspoň něco málo naznačit. Dal příklad, který jsem už naprosto neočekával.

Vše uvedl zajímavým posunkem ruky a náznakem s gestikulací. Dobře, na tvou žádost ti něco sdělit mohu v náznacích, jak jsi žádal, ale jinak než by sis myslel. (tm: tak tohle mám „moc rád“) Potom začal větu:

„představ si, že stojíš před zrcadlem“ v ten moment v mé hlavě problesklo tisíce možností, protože vím co zrcadla pro lidi znamenají a napsal jsem několik článků o nich.

Na chvíli se zastavil v řeči jakokdyby hledal další slova, ale možná viděl můj výraz v obličeji a pozoroval moje oči kam se dívají a jak rejdí tisíci pohyby a potom pokračoval

„díváš se sám na sebe, a cestu, která je za tebou“.  V ten moment mi bylo jasné co řekne dál, jako kdybych četl jeho myšlenky. A přesně to řekl “ všemu je tady naopak, skoro NIKDO to nechápe, ta cesta, kterou jsi přišel k zrcadlu je ale před tebou.“ (na slovo nikdo dal zvláštní důraz)

a potom pokračoval „stačí tedy vykročit a jít dopředu, ale dívat se musíš dozadu“

Rád bych viděl sám svůj obličej v moment dořeknutí.

No tak tím mně tedy dostal. Čekal jsem všechno, ale i tohle bylo na mé uvažování v ten moment až přespříliš. Tak mám z toho zamotanou hlavu dosti, i když jsou mi veškerá data o obrazech, zrcadlech, kde je levá a pravá strana, známá. Když dáte na zrcadlo pravou ruku, je v obraze zrcadla samozřejmě vlevo.

Je mi jasné, že hovořil o dvojité dualitě a mnoha jiných věcech a to vyjádřil jenom jednou větou s přirovnáním.

Natvrdo konstatuji, zamotal mně tím hlavu a je to velký oříšek, ba přímo ořech, co tím chtěl básník říci. Mám tedy na Vás prosbu. Popřemýšlejte o tom, co jsem se dozvěděl, nyní i vy a řekněte, co Vás okamžitě napadne. Většinou ta první myšlenka bývá ta správná a pokusíme se to společnými silami rozluštit.

Věta na rozluštění zní: Všechno bude otočeno zpátky

Předem děkuji za náznaky v diskuzi a popřípadě za rozluštění, mně momentálně nic nenapadá….

tm

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.