Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

Související zprávy

 • Okno do nového světa – od vzdělání k duchovnímu ochuzení
  Okno do nového světa – od vzdělání k duchovnímu ochuzení

  Okno do nového světa – od vzdělání k duchovnímu ochuzení

 • Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat
  Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat

  Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat

 • Proč většina lidí nepřejde do Zlatého věku
  Proč většina lidí nepřejde do Zlatého věku

  Proč většina lidí nepřejde do Zlatého věku

 • Lidské srdce vysílá měřitelné fotony: Jak se prostřednictvím meditace stát silným zářičem
  Lidské srdce vysílá měřitelné fotony: Jak se prostřednictvím meditace stát silným zářičem

  Lidské srdce vysílá měřitelné fotony: Jak se prostřednictvím meditace stát silným zářičem

Osmnáct hotelů světa, které patří k těm nejunikátnějším

Hotely mohou být mnohem víc než jen místem pro spánek, osprchování a převléknutí. Zde je osmnáct unikátních a skvostných hotelů z celého světa. Je vcelku těžké uvěřit, že tyto hotely skutečně existují.

1. Hotel Ještěd, Česká republika

Hotel Ještěd byl postaven českým architektem Karlem Hubáčkem v retro a futuristickém stylu v letech 1966 až 1973. Hotel je viditelný z veliké dáli díky jeho věži, která měří přes 91 metrů. Ta byla navrhnuta tak, aby přirozeně rozšiřovala a doplňovala siluetu okolních hor a odolala extrémnímu počasí. Hotel byl oceněn Perretovou cenou, kterou mu udělila Mezinárodní unie architektů za jedinečný design.

2. Giraffe Manor, Keňa

Giraffe Manor, neboli „žirafí panství“ postavil sir David Duncan v roce 1932 jako soukromý dům obklopený více než 140 akry vlastního parku a lesa. V roce 1974 panství koupil Jock Leslie-Melville a založil Africký fond pro ohroženou divočinu a rozhodl se ze zámku vytvořit útočiště mnoha ohrožených druhů, jako je žirafa Rothschildova. Nyní mohou cestovatelé z celého světa panství navštívit, najíst se tu se žirafami a užít si příjemné a teplé ubytování.

[wp_ad_camp_2]

 

3. Marques de Riscal, Španělsko

Tento krásný hotel, umístěný v samotné vinici Vinos de los Herederos del Marques de Riscal nedaleko středověké vesnice Elciego, je snem každého znalce vín. Vinné sklepy pod hotelem navrhl v roce 1858 architekt Ricardo Bellsola. Hotel má 43 luxusních pokojů, z nichž každý je jedinečný a svým tvarem odlišný díky zvláštní struktuře budovy – každý pokoj tak nabízí jedinečný výhled do nádherných vinic.

4. Inntel Hotel, Nizozemsko

Inntel Hotel se nachází v nizozemském městě Zaandam. Vyhlíží jako jeden z řady tradičních holandských zelených domů spojených do jedné obrovské struktury. Hotel nabízí více než 160 pokojů a restauraci, bar, bazén, wellness centrum a turecké lázně.

5. Sarova Saltlick Game Lodge, Keňa

Jeden z mnoha krásných a pozoruhodných hotelů v Keni s názvem Sarova Saltlick Game Lodge je fantazií nadšenců přírody. Hotel byl ekologicky postaven tak, aby zapadl do prostředí divokých zvířat, která mohou procházet skrz jeho prostory.

6. The Marmara Antalya, Turecko

Hotel Marmara Antalya se nachází na útesech Falez nedaleko města Antalya a je jediným otáčivým hotelem na světě, který svým hostům poskytuje stálý 360 stupňový výhled. Rotace místností je velmi klidná a příjemná – za pomocí šesti elektronických motorů v suterénu hotelu. Můžete jít tedy spát se šumem moře a probudit se s výhledem na bazén!

7. Sun Cruise Hotel, Jižní Korea

Ne, tohle není výletní loď, je to hotel na pobřežním útesu Jeongdongjin, který je turistickou atrakcí známou pro nejlepší výhled na východ slunce. Hotel je 165 metrů dlouhý a 45 metrů vysoký a váží více než 30 tisíc tun! Má 211 pokojů a veškeré další vybavení, jaké má správná výletní loď mít. Celé letovisko bylo navrženo tak, aby dávalo hostům pocit, že jsou na lodní plavbě – z reproduktorů se linou zvuky narážejících vln a volání ptáků.

8. King Pacific Lodge, Kanada

King Pacific Lodge je známý jako jediný hotel na světě, kde hosté plují po vodě, zatímco odpočívají. Hotel prochází jednou z největších přírodních rezervací na světě Princess Royal Island, který je plný nádherné flóry a fauny. Je to dovolená pro náročné dobrodružné cestovatele, protože se nachází v srdci Velkého medvědího deštného pralesa na západním pobřeží Britské Kolumbie.

[wp_ad_camp_2]

 

9. The Ocean Flower, Maledivy

Ocean Flower přejal své jméno od typického maledivského květu, neboť jej připomíná i struktura hotelu. Nachází v North Male Atoll, pouhých 20 minut lodí od Male, hlavního města a mezinárodního letiště.

10. Hippo Point, Keňa

Tato malá pagoda o výšce 115 metrů nabízí svým hostům čtyři dvoulůžkové pokoje a jeden jednolůžkový. Nachází se v háji žlutých akácií, které obklopují nedaleké jezero Naivasha. Úmyslem návrhářů bylo vytvořit hotel takový, který by zůstal bez povšimnutí divoké zvěře, zejména hrochů.

11. Hotel Unique, Brazílie

Hotel Unique se nachází se ve městě Sao Paulo v Brazílii. Je navržen v moderním stylu a vypadá jako loď ze skla a oceli. Nabízí svým hostům 95 jedinečných pokojů.

12. The Ariau Amazon Towers, Brazílie

Věže Ariau jsou ležíc poblíž Manaus, na brazilském Rio Negru, hlavním přítoku řeky Amazonky. Hotel má 7 věží a 288 pokojů spojených více než 8 kilometry chodníků. Nejvyšší z pokojů nese jméno Dům Tarzana a nachází se na vrcholu živého mahagonového stromu ve výšce 22 metrů nad zemí. Hotel nabízí hostům spoustu možností pro výlety.

13. Spitbank Fort Hotel, Spojené království

Spitbank Fort je malý luxusní hotel, který se nachází ve viktoriánské pevnosti u pobřeží Portsmouth v Anglii. Fort nabízí devět pokojů a tři restaurace a bary, spolu s dalšími špičkovými vymoženostmi. Některé z původních rysů pevnosti zůstaly zachovány – jako například cihlové zdi, okna a několik starých děl.

[wp_ad_camp_2]

 

14. The Balancing Barn Hotel, Spojené království

Slyšeli jste někdy o hotelu, který je mimořádně vyvážený? Hotel Balancing Barn se nachází několik kilometrů od pobřeží Suffolk. Tato „stodola“ je asi 30 metrů dlouhá, přičemž 15 metrů její délky přesahuje svah kopce. Budova byla navržena tak, aby maximalizovala přímý zážitek z přírody – ať už na úrovni terénu či ve výšce stromů.

15. Desert Lotus Hotel, Mongolsko

V izolované poušti Xiangshawan v Mongolsku leží nádherný hotel tvořený kruhy bílých stanů. Stany byly natočeny a spojeny dohromady tak, aby vypadaly jako lotosový květ. Středisko využívá solární, vodní a větrné energie v poušti, a stany byly postaveny tak, aby chránily hotel před pouštními jevy.

16. Lake Palace, Indie

Další hotel plovoucí na vodě. Lake Palace má 83 pokojů a apartmánů, které jsou pokryté mramorovými podlahami. Hotel se nachází na velkém skalním ostrově Jag Niwas na jezeře Pichola. Hotel disponuje rychlou lodí, která dopravuje hosty sem a tam. Byl postaven v letech 1743 až 1746 a měl být královským letním palácem.

17. Magic Mountain Hotel, Chile

Hotel ve tvaru sopky, která chrlí vodu namísto ohně! Hotel se nachází v soukromé přírodní rezervaci Huilo Huilo a je kompletně zasazen do svého přirozeného prostředí. Celý je pokrytý mechem a rostlinami, takže vypadá jako kouzelný mystický palác uprostřed lesa. Samotný hotel je postaven z místního dřeva a kamene a každý pokoj je pojmenován podle různých místních druhů ptáků.

[wp_ad_camp_2]

 

18. Hotel Arbez, Francie / Švýcarsko

Hotel Arbez se nachází v malém městečku La Cure na francouzsko-švýcarské hranici a je jedním z mála hotelů na světě postavených na hranici mezi dvěma zeměmi. Útulný hotel byl postaven v 19. století v alpském stylu s dřevěnými trámy a venkovskou kuchyní. Pan Ponthus při jeho založení využil tehdejší hraniční smlouvy mezi Francií a Švýcarskem, aby jej vybudoval – s barem na francouzské straně a krámem na švýcarské.

překlad jena | zdroj: 9

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře