…..svět se nám probouzí do čtvrtečního rána, které bylo na některých místech mrazivé a pod bodem mrazu….

07:54

tm komentuje:

Dostaly se ke mně zprávy z některých míst z Německa, které potvrzují nedostatek pohoných hmot u benzínových pump. Hlavním viníkem je absolutní suché počasí a nedostatek vody v řekách. Některé velké tankery nejsou schopny bezpečně projet vyschlými koryty, a proto nezásobují určité části Německa. Ostatní ty menší nakládají jenom kvůli menšímu ponoru a bezpečnosti dopravy jenom 1/3 nákladu a právě z tohoto důvodu se benzín a diesel zdražuje.
Tím pádem přibývá neustále tankovacích stanic, které mají nedostatek paliva a proto zavírají…..
Nákladní vozy nejsou schopny jezdit k benzínkám velké vzdálenosti a také nemají na tenhle problém vyřešenou logistiku. Tankerů na cesty je až příliš málo….

Podívejte se na cenu benzínu a hlavně dieselu v Česku. Kvůli nedostatku se neustále zdražuje a klesají i „železné zásoby“ rozumějte státní zásoby.

K tomu všemu přispěla i skutečnost požáru dvou rafinerií v Německu a tady v Česku také. Celé roky se nic nestane a najednou hned v několika zemí jako kdyby odněkud naplánováno….

No, abychom nakonec necestovali na kře jako ten veverkomišák (né veverkomyšák) hore na obrázku. Toš tak…..

ps. je nutné dodat, že Němci jezdí za prací v průměru 30-40 km denně tam a zpátky a pokud nebude dostatek pohoných hmot, může dojít ke zhroucení systému tímto jednoduchým způsobem, který si ale zatím nikdo neuvědomuje….

tm

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.