Evropští politici se diplomatickou cestou snaží přesvědčit amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že je nutné oslabit sankce proti Rusku, píše list Financial Times s odkazem na zdroj v Paříži.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Podle informací FT hlavní roli v kampani proti sankcím hraje Francie. Paříž se snaží najít spojence v Berlíně, Římě a Londýně.

Podle listu pokračující tlak Spojených států proti Rusku může přivést k tomu, že v konečném důsledku největší ztráty ponesou evropské společnosti.Zdroj zdůraznil, že například sankceuvalené na ruskou společnost RUSAL mohou mít „přímý a silný dopad na dodávky klíčových produktů“. V evropských zemích se mohou zastavit podniky, včetně automobilových a leteckých závodů.

„Nejsou to podniky, které můžete během dne opět spustit. Z tohoto důvodu potřebujeme řešení, a to velmi rychle,“ sdělil zdroj a dodal, že s USA v této otázce probíhá „konstruktivní spolupráce“.

 

[wp_ad_camp_2]

 

USA uvalily 6. dubna nové sankce proti Rusku. Na sankční seznam se dostali významní ruští podnikatelé a jejich společnosti, včetně RUSALu.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.