Centrální banka Ruska si drží všechno své bohatství doma, protože jedině v Rusku může být jeho zlato naprosto v bezpečí, sdělil předseda Výboru pro finanční trh státní dumy Anatolij Aksakov.
[wp_ad_camp_2]

V odpovědi na otázku o rozhodnutí Turecka vzít si zpět zlato z amerického Federálního rezervního systému, řekl Aksakov: „Nemáme zlatou rezervu v USA, v zahraničí máme pouze devizové rezervy. Na naše zlato nám nikdo nesáhne. “

Ruské rezervy se skládají z cizí měny, zvláštních práv čerpání (SDR), rezervní pozice u IMF a fyzického zlata. Množství fyzického zlata v ruských rezervách vzrostlo o 52,88 tun a od 1. dubna dosáhlo 1 861,1 tuny.

Po zavedení západních sankcí vůči Rusku v roce 2014 země podíl zlata na svých rezervách výrazně zvýšila a to z 7,8 na více než 15 procent.

Největší světový kupující zlata a třetí největší výrobce, Rusko, v posledních letech podstatně zvýšilo nákupy, včetně těžby zlata v zemi.

[wp_ad_camp_2]

Centrální banka Ruska více než zdvojnásobila nákup zlata. Vláda chce přilévat do rezerv, jelikož Kremlin drahý kov vnímá jako bezpečné útočiště v době geopolitických turbulencí. Rusko je šestým největším vlastníkem zlata, hned po Spojených státech, Německu, Itálii, Francii a Číně. Od  roku 2000 vzrostly zlaté rezervy Ruska o 500 procent.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.