;

Rusko a Japonsko plánují využívat Transsibiřskou železnici k vytvoření takzvaného „třetího kanálu zásobování“ zboží mezi oběma zeměmi, hned po letecké a námořní dopravě, napsal v neděli japonský deník Yomiuri.

 

Podle zdroje publikace se zkušební dodání zboží uskuteční na Transsibiřské magistrále v období mezi 11. až 13. září, kdy se bude konat v ruském Vladivostoku Východní ekonomické fórum, kterého se zúčastní vedoucí představitelé Ruska a Japonska.Očekává se, že se zkušebních dodávek bude účastnit pět až deset společností, většinou japonských.

Během experimentu budou vyhodnoceny ceny a doba dodání, postup celního vyřízení a další faktory, které mohou ovlivnit kvalitu a konečné náklady přepravovaného zboží.

Nyní se zboží mezi Japonskem a Ruskem dodává vesměs letecky nebo po moři. Podle japonského ministerstva dopravy jsou lhůty dodání zboží po moři od 53 do 62 dnů. Letecké dodávání je mnohem rychlejší, ale nákladnější.

Podle odborníků dodávání zboží přes Transsibiřskou železnici sníží náklady společnosti na 40 % a doba dodání bude asi 20 — 27 dní.

 

Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.