Vedenie NATO, európski a zaoceánski generáli stále pripomínajú, že NATO je to krásny mierumilovný obranný spolok. Akosi to však nesedí, keď stále nacvičujú narábanie s útočnými zbraňami a používajú ich po celom svete…

[wp_ad_camp_1]

Aj tento raz na medzinárodné vojenské cvičenia NATO Ample Strike, ktoré sa v Česku začnú už o týždeň a budú pokračovať takmer tri týždne/23. augusta – 12. septembra/, Američania donesú „mierumilovné obranné“ strategické bombardéry B-1 a B-52, ktoré na pár dni opustia svoju domovskú základňu: nie v USA, ale v Európe – v Anglicku.

Organizátori neuvádzajú, aké „obranné úlohy“ s využitím týchto amerických bombardérov budú nacvičovať účastníci cvičení. A tieto „lietadielka“ sa neobjavia na území Česka po prvý raz. Už sem zablúdili zopár razy aj predtým. Zostáva záhadou, ako by bránili územie Česka v prípade konfliktu…

[wp_ad_camp_1]

Medzinárodné vojenské cvičenia NATO Ample Strike sa v Česku uskutočnia v niekoľkých regiónoch – vo vojenských výcvikových priestoroch Boletice a Libavá, v 22. základni vrtuľníkového letectva pri Náměští nad Oslavou, v 21. základni taktického letectva v Čáslavi, na pardubickom letisku a v 15. ženijnom pluku v Bechyni.

Do týchto medzinárodných vojenských cvičení sa zapojí vyše 1000 vojakov, z toho 400 zo zahraničia. Na cvičeniach sa zúčastnia vojaci 19 členských krajín NATO. Tak, ako aj vlani, Česká armáda na cvičenia povolala 200 príslušníkov Aktívnej zálohy, ktorí budú zabezpečovať ochranu základne v Náměšti.

[wp_ad_camp_1]

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.