;

Dobré dopoledne přeji. Na našem Facebooku mě oslovil jeden z čtenářů a poprosil o publikaci jeho krátkého příspěvku ohledně nové sociální sítě jménem Minds. Nevím, jestli jste to zaznamenali i vy, ale poslední dobou se všude po internetu setkávám s reklamami na Facebook. Tento gigant v poslední době zažívá poměrně rozsáhlý odliv uživatelů. A je se čemu divit? Facebook o vás ví pravděpodobně více, než vlastní matka. Jedná se proto o dobrou příležitost, jak svoji závislost na Facebooku nahradit nikotinovou náplastí v podobě Minds. Nebo ještě stále poskytujete veškerá data o sobě Velkému bratrovi? 

raja


Minds je svobodná sociální síť, která klade důraz na soukromí a netlačí uživatele k tomu, aby uváděli své osobní udaje. Dává jim možnost zachovat si internetovou anonymitu a nemaže politicky nekorektní příspěvky.

Nedávno Facebook masově zneužil soukromé údaje 50 milionů účtů a poskytl je společnosti Cambridge Analytica. Myslím, že po tomto bychom se vážně měli zamyslet nad tím, co tady ještě děláme… Zprávu o skandálním pochybení Facebooku naleznete např. zde https://zpravy.idnes.cz/trump-kampan-faceb…/zahranicni.aspx… a zde https://www.novinky.cz/…/467682-facebook-vyhlasil-stopku-k-…

Minds má už přes 3 miliony uživatelů, kteří jak se zdá vědí, proč opustili Facebook. Funkce této nové sociální sítě jsou shrnuty v tomto videu:

PS: Od nedávna je samotný Minds asi i blokovaný ve výsledcích vyhledávači Google.https://www.minds.com/blog/view/826175980458209280 . Zdá se, že měli důvod, proč jej blokovat.

 

raja: Zadala jsem do vyhledávače Googlu heslo „Minds social network“ a vyjelo mi všechno, jen ne odkaz na tuto stránku. Evidentně vědí, že je pro ně tato stránka velkou hrozbou vzhledem k počtu skandálů, který má Facebook již na svědomí. Mnoho lidí mu již přestává důvěřovat, což považuji za výbornou zprávu…

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.