Dobré dopoledne přeji. Na našem Facebooku mě oslovil jeden z čtenářů a poprosil o publikaci jeho krátkého příspěvku ohledně nové sociální sítě jménem Minds. Nevím, jestli jste to zaznamenali i vy, ale poslední dobou se všude po internetu setkávám s reklamami na Facebook. Tento gigant v poslední době zažívá poměrně rozsáhlý odliv uživatelů. A je se čemu divit? Facebook o vás ví pravděpodobně více, než vlastní matka. Jedná se proto o dobrou příležitost, jak svoji závislost na Facebooku nahradit nikotinovou náplastí v podobě Minds. Nebo ještě stále poskytujete veškerá data o sobě Velkému bratrovi? 

raja


[wp_ad_camp_2]

Minds je svobodná sociální síť, která klade důraz na soukromí a netlačí uživatele k tomu, aby uváděli své osobní udaje. Dává jim možnost zachovat si internetovou anonymitu a nemaže politicky nekorektní příspěvky.

Nedávno Facebook masově zneužil soukromé údaje 50 milionů účtů a poskytl je společnosti Cambridge Analytica. Myslím, že po tomto bychom se vážně měli zamyslet nad tím, co tady ještě děláme… Zprávu o skandálním pochybení Facebooku naleznete např. zde https://zpravy.idnes.cz/trump-kampan-faceb…/zahranicni.aspx… a zde https://www.novinky.cz/…/467682-facebook-vyhlasil-stopku-k-…

Minds má už přes 3 miliony uživatelů, kteří jak se zdá vědí, proč opustili Facebook. Funkce této nové sociální sítě jsou shrnuty v tomto videu:

[wp_ad_camp_2]

PS: Od nedávna je samotný Minds asi i blokovaný ve výsledcích vyhledávači Google.https://www.minds.com/blog/view/826175980458209280 . Zdá se, že měli důvod, proč jej blokovat.

[wp_ad_camp_2]

 

raja: Zadala jsem do vyhledávače Googlu heslo „Minds social network“ a vyjelo mi všechno, jen ne odkaz na tuto stránku. Evidentně vědí, že je pro ně tato stránka velkou hrozbou vzhledem k počtu skandálů, který má Facebook již na svědomí. Mnoho lidí mu již přestává důvěřovat, což považuji za výbornou zprávu…

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.