…..nechápu jeho nerozhodnost, jeho nesmyslné myšlení a podsouvání nepravdivých věcí a lhaní celé veřejnosti. Nestojí si ani za svými slovy a ani za svými činy. Až se ale vítr otočí, a to bude velmi brzy, pak se…..

12:27

Lajčák tajným rokovaním s USA pochováva suverenitu SR. Hrozí nám americká základňa

Peter Tomeček. (Foto: archív)

Príprava obnovy dohody o obrannej spolupráci medzi Maďarskom a Spojenými štátmi bola vedená princípom zachovania suverenity Maďarska. Vyhlásil to vo v Budapešti na rokovaní parlamentného výboru pre obranu a vnútro minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Mohli by sme si povedať, že táto informácia nemá pre nás nijaký význam, keby to maďarský minister zahraničia na tlačovej konferencii nezaklincoval tým, že o podobnej zmluve rokujú ďalšie krajiny.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Szijártó poznamenal, že v súčasnosti prebiehajú rokovania USA o podobných dohodách s tromi krajinami, medzi nimi je aj Slovenská republika. Práve týmto výrokom sa totiž demaskovali aj vyjadrenia nášho ministerstva zahraničných vecí a samotného ministra Miroslava Lajčáka, ktoré sa od prepuknutia informácii, že Slovensko o nejakej “obrannej” zmluve s USA rokuje, snažilo tieto rokovania medzi Slovenskom a USA buď poprieť alebo bagatelizovať. No nakoniec Lajčákov rezort aspoň čiastočne priznal farbu.

Slovensko a USA podľa vyjadrenia ministerstva zahraničia rokujú o dohode od novembra 2017. Ministerstvo priznalo, že na rokovaní sa zúčastňujú aktívne všetky príslušné rezorty a ich experti, pričom na poslednom kole rokovaní sa zúčastnili zástupcovia rezortu zahraničných vecí a obrany. Text dohody je vraj stále predmetom rokovaní. Po ich skončení bude predložený na schválenie vo vláde a následne v rámci ratifikácie bude o súhlas požiadaná Národná rada SR.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ak je teda skúpe na slovo slovenské ministerstvo zahraničia, opäť si pripomeňme Pétera Szijjárta. Keď maďarské ministerstvo zahraničia hovorí o “zachovaní maďarskej suverenity”, v diplomatickej reči to znamená že plánovaná vojenská základňa v Maďarsku nebude spadať pod maďarskú jurisdikciu, ale americkú.

Napokon, tak fungujú všetky americké základne v cudzích krajinách. Aby ste tomu úplne porozumeli: ak vás americký opitý vojak zrazí autom na ulici v Bratislave, súdený nebude na Slovensku, ani vydaný slovenským orgánom. Nestane sa mu absolútne nič, pretože nebude spadať pod slovenský právny systém.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, ktorý dodnes zastáva štatút ministra v demisii, pred pár dňami podpísal memorandum o obrannej spolupráci medzi SR a USA. (Foto: archív)

To však nie je to najhoršie. Návšteva amerického ministra zahraničia Mikea Pompea nesúvisela s ničím iným, ako s dobudovaním východného valu NATO od Estónska cez Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko až k Turecku. To znamená  umiestnenie americkej vojenskej základne, amerických vojakov a amerických zbraní na Slovensku. Prestaňme sa preto hrať na slepú babu a z hrušky dole, pán minister Lajčák!

 

[wp_ad_camp_2]

 

Je čas, aby ste občanom povedali, čím je podmienená americká investícia do letiska Sliač. Čoho sa musí Slovensko vzdať? Rovnako vás vyzývam, pán minister, aby ste zverejnili doteraz uzavreté časti zmluvy z rokovaní a ozrejmili záväzky, ktoré z nej pre SR vyplývajú. Očakávať od vás, že by ste namiesto prípravy takýchto nezmyselných zmlúv radšej bojovali za zrušenie protiruských sankcií, už dávno stratilo význam.

(Autor je podpredsedom Národnej koalície a lídrom kandidátky volieb do EP)

 

A zde máte názory některých myslících obyčejných lidí:

arcizločinecký vyvrheľ a odpad slovenského národa z vysokej politiky, ktorí ohrozuje našu národnú bezpečnosť, identitu a suverenitu…..

Postoj MZV SR = LAJCAK spol. s r.o., ale nie SLOVENSKA.

  • Zradca, psychopat, karierny diplomat Lajciak, sorosou poskok, podpindosnik, ktoremu chyba pokora a ucta k narodu…..

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.