;

…..nechápu jeho nerozhodnost, jeho nesmyslné myšlení a podsouvání nepravdivých věcí a lhaní celé veřejnosti. Nestojí si ani za svými slovy a ani za svými činy. Až se ale vítr otočí, a to bude velmi brzy, pak se…..

12:27

Lajčák tajným rokovaním s USA pochováva suverenitu SR. Hrozí nám americká základňa

Peter Tomeček. (Foto: archív)

Príprava obnovy dohody o obrannej spolupráci medzi Maďarskom a Spojenými štátmi bola vedená princípom zachovania suverenity Maďarska. Vyhlásil to vo v Budapešti na rokovaní parlamentného výboru pre obranu a vnútro minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Mohli by sme si povedať, že táto informácia nemá pre nás nijaký význam, keby to maďarský minister zahraničia na tlačovej konferencii nezaklincoval tým, že o podobnej zmluve rokujú ďalšie krajiny.

 

 

Szijártó poznamenal, že v súčasnosti prebiehajú rokovania USA o podobných dohodách s tromi krajinami, medzi nimi je aj Slovenská republika. Práve týmto výrokom sa totiž demaskovali aj vyjadrenia nášho ministerstva zahraničných vecí a samotného ministra Miroslava Lajčáka, ktoré sa od prepuknutia informácii, že Slovensko o nejakej “obrannej” zmluve s USA rokuje, snažilo tieto rokovania medzi Slovenskom a USA buď poprieť alebo bagatelizovať. No nakoniec Lajčákov rezort aspoň čiastočne priznal farbu.

Slovensko a USA podľa vyjadrenia ministerstva zahraničia rokujú o dohode od novembra 2017. Ministerstvo priznalo, že na rokovaní sa zúčastňujú aktívne všetky príslušné rezorty a ich experti, pričom na poslednom kole rokovaní sa zúčastnili zástupcovia rezortu zahraničných vecí a obrany. Text dohody je vraj stále predmetom rokovaní. Po ich skončení bude predložený na schválenie vo vláde a následne v rámci ratifikácie bude o súhlas požiadaná Národná rada SR.

 

 

Ak je teda skúpe na slovo slovenské ministerstvo zahraničia, opäť si pripomeňme Pétera Szijjárta. Keď maďarské ministerstvo zahraničia hovorí o “zachovaní maďarskej suverenity”, v diplomatickej reči to znamená že plánovaná vojenská základňa v Maďarsku nebude spadať pod maďarskú jurisdikciu, ale americkú.

Napokon, tak fungujú všetky americké základne v cudzích krajinách. Aby ste tomu úplne porozumeli: ak vás americký opitý vojak zrazí autom na ulici v Bratislave, súdený nebude na Slovensku, ani vydaný slovenským orgánom. Nestane sa mu absolútne nič, pretože nebude spadať pod slovenský právny systém.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, ktorý dodnes zastáva štatút ministra v demisii, pred pár dňami podpísal memorandum o obrannej spolupráci medzi SR a USA. (Foto: archív)

To však nie je to najhoršie. Návšteva amerického ministra zahraničia Mikea Pompea nesúvisela s ničím iným, ako s dobudovaním východného valu NATO od Estónska cez Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko až k Turecku. To znamená  umiestnenie americkej vojenskej základne, amerických vojakov a amerických zbraní na Slovensku. Prestaňme sa preto hrať na slepú babu a z hrušky dole, pán minister Lajčák!

 

 

Je čas, aby ste občanom povedali, čím je podmienená americká investícia do letiska Sliač. Čoho sa musí Slovensko vzdať? Rovnako vás vyzývam, pán minister, aby ste zverejnili doteraz uzavreté časti zmluvy z rokovaní a ozrejmili záväzky, ktoré z nej pre SR vyplývajú. Očakávať od vás, že by ste namiesto prípravy takýchto nezmyselných zmlúv radšej bojovali za zrušenie protiruských sankcií, už dávno stratilo význam.

(Autor je podpredsedom Národnej koalície a lídrom kandidátky volieb do EP)

 

A zde máte názory některých myslících obyčejných lidí:

arcizločinecký vyvrheľ a odpad slovenského národa z vysokej politiky, ktorí ohrozuje našu národnú bezpečnosť, identitu a suverenitu…..

Postoj MZV SR = LAJCAK spol. s r.o., ale nie SLOVENSKA.

  • Zradca, psychopat, karierny diplomat Lajciak, sorosou poskok, podpindosnik, ktoremu chyba pokora a ucta k narodu…..

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.