Ministerstvo spravodlivosti začalo s trestným konaním vo veci vyšetrovania metód, ktoré boli použité proti Donaldovi Trumpovi a jeho volebnom tíme v tzv. ruskej afére, keď Demokrati obvinili Moskvu a Trumpa, že spoločne ovplyvnili voľby v neprospech kandidátky Demokratov Hillary Clintonovej.

[wp_ad_camp_2]

Trump v minulosti označil vyšetrovania Roberta Muellera, ktorý takmer dva roky zisťoval, či sa v tejto veci prezident previnil proti zákonom USA, za „hon na bosorky“ a za nezákonné sprisahanie proti nemu.

Konečný výsledok Muellerových vyšetrovaní znel, že nenašiel nijaké jednoznačné dôkazy toho, že Trump a jeho tím viedli ilegálne rozhovory s Moskvou a urobili s ňou dohody ohľadne ovplyvňovania volieb v USA.

Súčasné vyšetrovania Ministerstva spravodlivosti sa teraz zameriavaju na to, či sa vyšetrovatelia vo veci ruskej aféry dopustili porušovania zákona za účelom dokázať za každú cenu vinu Donalda Trumpa.

[wp_ad_camp_2]

Ak sa ministerstvu podarí zistiť, že zákon bol porušený, tak to bude veľké víťazstvo Donalda Trumpa, ktoré mu podstatne môže zvýšiť preferencie pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami USA.

Tento úder prišiel teraz len zdanlivo celkom nečakane. Lebo už v máji nariadil minister spravodlivosti Bill Barr svojím ľuďom z ministerstva, aby dôkladne preskúmali prípadné porušenie zákonov tými, ktorí vyšetrovali ruskú aféru.

Keď teraz Ministerstvo spravodlivosti už začalo s trestným konaním, tak musíme vychádzať z toho, že Barr našiel to, čo potreboval.

Roman Bednár | hlavnespravy.sk

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.