Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Mladí mají novou hru, místo pokémonů “chytají” svaté
Možná většina z vás si vzpomíná na šílenství kolem hry Pokémon GO. Tato hra byla vyvinutá NSA, aby se telefony hráčů staly špionážními kamerami. Cílem je umístit vzácné příšery na místa, kde se vyskytují podezřelí lidé, nebo kde z určitých důvodů NSA potřebuje fotografie. To vysvětlovalo nával hráčů Pokemon Go, kteří vstupují do zakázaných oblastí po celém světě a fotografují.
A teď tu máme další hru na stejném principu s názvem “Follow JC Go!” (JC = Jesus Christ).
[wp_ad_camp_2]
Ještě před nedávnem zachvátilo zejména mladé lidi šílenství jménem hra Pokémon Go, při které pomocí svých mobilních telefonů hledali nejrůznější postavičky ve skutečném světě. Úspěch hry byl tak obrovský, že si získala množství napodobitelů. Poslední z nich, kterým je katolická církev, ale může mnohé překvapit, napsala britská BBC. V nové hře nazvané “Follow JC (Jesus Christ) Go!” mohou její uživatelé v reálném světě namísto japonských příšer “chytat” svaté nebo postavy z bible.
Za výrobou hry stojí katolická skupina Fundación Ramón Pané, která ji vytvořila mimo jiné pro účastníky Světových dnů mládeže. Ty se konají příští rok v lednu v Panamě.
Ve hře Pokémon Go hráči používali kamery ve svých telefonech k tomu, aby mohli sledovat své okolí, kde se jim čas od času objevily známé postavičky. V nové hře je nicméně místo oblíbeného Pikaču možné narazit spíše na svatého Petra, popsala BBC. Když se setkají se svatým, musejí hráči nejprve zodpovědět určitou kvízovou otázku, například správně zařadit citát z bible.
Mojžíš se tak hráče může například zeptat: “Byl jsem to já, kdo řekl: Bože můj, Bože můj, proč jsi mě opustil? ” A jestliže hráč odpoví správně, svatý se přičlení do jeho týmu. Hráči mohou rovněž sbírat virtuální vodu, jídlo a “duchovno”, což je ve hře posiluje.
Hra, která získala požehnání i od papeže Františka, byla spuštěna ve středu ve španělštině, v příštích týdnech by ale měla spatřit světlo světa i její anglická, italská a portugalská verze. Vývoj hry stál 500 000 dolarů (11,3 milionu Kč), které zaplatili sponzoři a soukromí dárci.
zdroj: 9
No myslím, že taková hra u nás nebude mít moc úspěch, věřících a katolíků obzvláště mezi mladými je stále méně..
No aby jste se nemýlil. Ve skutečnosti si lidé uvědomili své křesťanské základy a nyní se mnoho i mladých lidí začíná přiklánět k Bohu,ale bez požehnání kostelů a tím pádem 3 osoby. Lidstvo si uvědomuje falešnost tohoto systému křivověrství a vatikánského vandalismu. Lidé nejsou pitomí a všimnou si herezí papeže a jeho názory naprosto nesdílí. Fanouš se tak sám stane vyhnancem a nepomůže mu nikdo. Příjde to pro něho ve chvíli, kdy to bude ten neřád nejméně očekávat. Tomu věřím jako v Pána Boha.
A to je právě to pane, ať si každý věří v co chce. Ukotví sám v sobě víru a dávat tomu oslovení Bůh lidstvo už zmanipulovalo dost. Na druhou stranu chápu, je to zde stále zažitý. Pěkně o tom na svých přednáškách mluví Pjér la Šéz.