Pracovnice České televize musela svoji otázku o tom, zdali byl rozhovor s Babišem profesionálně zvládnutý, Veselému několikrát opakovat. Ten, podle všeho, server Hlídací pes do té doby vůbec neznal.

„Já vám na úvod řeknu, že váš pořad Newsroom považuji za velmi nekorektní. Je to ten nejodpornější bulvár, který existuje. Nechápu, kde berete drzost, se na to ptát,“ prohlásil Luboš Xaver Veselý na otázku ČT, zdali „ukočíroval“ svůj rozhovor s premiérem Andrejem Babišem v rámcích Kodexu Českého rozhlasu.

[wp_ad_camp_2]

Moderátor Xaver Veselý následně upozornil redaktorku ČT na obrovský přešlap, kterého se televize dopustila, když odvysílala reportáž, kde o Andreji Babišovi hovořila jako o „bývalém premiérovi“, a to hned několikrát.

Reakce mediálních expertů a veřejných činitelů

Na rozhovor redaktorky Newsroom s Lubošem Veselým reagovali i někteří mediální experti. Podle názoru mediálního experta Petra Štěpánka je pořad Newsroom „ostudou novinářského řemesla“.

„Bravo Luboš Xaver Veselý! Dokonalé! Opravdu stoji za zhlédnutí!

[wp_ad_camp_2]

Ano, pořad České televize Newsroom ČT24 je stoka a lidé, kteří jej připravují, jsou ostudou novinářského řemesla. Já k tomu ještě dodávám, že televize, která takový paskvil vysílá, nemá právo na existenci,“ napsal na své sociální síti Štěpánek.

Více na Sputniknews

Druhé video – pokračování ZDE

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.