…..jak je vidět, pravděpodobně jamíci dostanou ve vysvětlování velké problémy….

00:05

Čínské ministerstvo zahraničních věcí formálně požádalo Spojené státy americké o vysvětlení nálezu 7 poškozených biologických kontejnérů, zakopaných na území konzulátu USA. Bezpečnostní síly ČLR zakázaly další americké diplomatické mise v zemi.

V oficiálním prohlášení ministerstva zahraničí bylo uvedeno, že kontejnery byly nalezeny 30. ledna poté, co byl americký generální konzulát ve Wu-chanu evakuován na zvláštní základnu amerických leteckých sil v souvislosti s vypuknutím nového viru. Hledání bylo provedeno poté, co čínské zpravodajství předalo některé „nepopiratelné materiály“, jejichž obsah dosud nebyl zveřejněn.

[wp_ad_camp_2]

„Protože pokusy získat komentáře k oficiálním a uzavřeným kanálům v průběhu několika dnů nevedly k jasným odpovědím, rozhodli jsme se tuto otázku přesunout na jinou úroveň a požadovat odpověď na veřejnosti. Čína rovněž zahajuje naléhavé zasedání Rady bezpečnosti OSN, “uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Hua Chunying.

Ministerstvo uvedlo, že bylo nalezeno celkem osm kontejnerů s biohazardními štítky. Xinhua News Agency také zveřejnila svou fotografii ve vojenském skladu poblíž konzulátu. Krabice byly zabaleny do dvou vrstev plachty a pohřbeny na dvorku generálního konzulátu v hloubce jeden a půl metru. Jejich obsah nyní studují čínští vojenští biologové.

Překlad tm | zdroj: (1)

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.