Glosátor a komentátor současného dění Petr Štěpánek napsal jeden z možných alternativních scénářů v české politice. Vyjde Štěpánkova předpověď s Andrejem Babišem, který nebude už premiérem?

„V politice uspějete, když máte fantazii a když občas uděláte tah, který nikdo či alespoň málokdo očekává. Přičemž fantazie a kreativita Andreje Babiše a lidí okolo něho je v posledních letech o dost větší než u jeho politických soupeřů. Ti nyní namísto toho, aby dělali politiku a nabízeli lepší alternativu, což vlastně není či by nemělo být vzhledem k Babišovu problematickému, zoufale levotočivému vládnutí a oklešťování nejrůznějších svobod něco zas tak složitého, dál a dál sázejí na pouhý antibabišismus a jejich největším výkonem je účast na pochybných demonstracích. Proč pochybných? Protože nejde o Benešovou, nýbrž o svržení Babiše, potažmo Zemana, k čemuž ovšem v normálních zemích slouží volby, nikoli zpovykané demonstrace,“ napsal na svém facebookovém profilu komentátor současného dění Petr Štěpánek.

[wp_ad_camp_2]

 

„Opozice to hraje na Babišův střet zájmů a trestní stíhání za Čapák, což má Babiše odstranit z premiérského postu. Jenže premiérskou sesli si už oligarcha ozkoušel a možná už také dostatečně užil, takže se třeba může stát, že opět zapojí fantazii a udělá neočekávaný krok. Ne, neodejde z politiky, ale ustoupí do pozadí a bude pro změnu obyčejným, leč nejvlivnějším poslancem. Jako třeba Kaczyňski v Polsku. Zároveň se tím vyhne veškerým debatám o střetu zájmů i výtkám, že trestně stíhaná osoba stojí v čele vlády. A s Havlíčkem, Schillerovou či někým jiným v čele vlády může klidně znovu vyhrát volby a ještě si k tomu ze svěřenských fondů vyzvedne zpátky celý Agrofert. Jo, a taky třeba začne pošilhávat po Hradu,“ vidí budoucnost Andreje Babiše Petr Štěpánek.

„A celá bezfantazijní opozice bude namydlená,“ uzavřel svůj komentář Petr Štěpánek.

Glosátor Štěpánek se ostatně v týdnu vyjádřil podobně ještě k demonstracím, o kterých se domnívá, že Babišovi spíše pomáhají.
zdroj: 9
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.