Více než 120 penzionovaných amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis, v němž zpochybňují duševní zdraví prezidenta Joea Bidena a regulérnost výsledků prezidentských voleb. Podle bývalých vojenských velitelů demokratická administrativa zahájila diktátorský útok na ústavní práva občanů. Otevřené hranice jsou podle nich hrozbou národní bezpečnosti a nejvíce si stěžují na cenzuru.

„Náš národ je ve velkém nebezpečí. Bojujeme o své přežití coby konstituční republika jako nikdy jindy od našeho založení v roce 1776. Konflikt je mezi příznivci socialismu a marxismu na jedné straně a stoupenci ústavní svobody na druhé,“ píše se v úvodu otevřeného dopisu, který na svém webu uveřejnila skupina označovaná jako „Flag Officers 4 America“ (Vlajkoví důstojníci pro Ameriku). Ta se zavazuje „bránit Ústavu USA proti všem nepřátelům jak zahraničním, tak domácím“. Dopis podepsalo 124 generálů a admirálů ve výslužbě.

„Během voleb v roce 2020 v otevřeném dopise vyšších vojenských vůdců, který podepsalo 317 generálů a admirálů ve výslužbě, se uvádí, že toto hlasování může být nejdůležitější od založení naší země. ‚S Demokratickou stranou vítající socialisty a marxisty je náš historický způsob života v sázce.‘ Bohužel pravda tohoto prohlášení se rychle ukázala, počínaje volebním procesem samotným,“ píšou generálové.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Tyranská zastrašovací taktika

Bez spravedlivých a čestných voleb, které přesně odrážejí vůli lidu, je podle bývalých velitelů konstituční republika ztracena. „Integrita voleb vyžaduje zajištění toho, aby byl odevzdán a započítán jeden zákonný hlas na občana,“ uvádějí s tím, že hlasy mají být v souladu s legislativou kontrolovány pomocí identifikačních údajů, ověřených podpisů a podobně.

„Dnes mnozí takové rozumné kontroly nazývají ‚rasistickými‘ ve snaze vyhnout se spravedlivým a čestným volbám. Použití rasových výrazů pro potlačení důkazu o způsobilosti je samo o sobě tyranskou zastrašovací taktikou. FBI a Nejvyšší soud musí jednat rychle, když se objeví volební nesrovnalosti, a ne je ignorovat, jak tomu bylo v roce 2020,“ píšou.

Podle bývalých důstojníků pak současná administrativa zahájila diktátorský útok na ústavní práva občanů a obchází Kongres prostřednictvím více než 50 exekutivních příkazů, které byly rychle podepsány a snaží se zvrátit efektivní politiku a regulace předchozí administrativy.

„Mimoto úkony ke kontrole populace, jako jsou nadměrné lockdowny, zavírání škol a podniků a nejvíce alarmující cenzura psaného a mluveného projevu, jsou přímým útokem na naše základní práva,“ tvrdí bývalí důstojníci.

V dopise se dále píše, že je třeba podpořit zodpovědné politiky, kteří budou vystupovat proti socialismu, marxismu a progresivismu, podporovat konstituční republiku a trvat na fiskálně zodpovědném vládnutí se zaměřením na všechny Američany.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Duševní ani fyzický stav vrchního velitele nelze ignorovat

Generálové a admirálové varují před hrozbami pro národní bezpečnost v narážce na současného prezidenta USA. „Duševní ani fyzický stav vrchního velitele nelze ignorovat. Musí být schopný rychle činit přesná národně bezpečnostní rozhodnutí,“ napsali ohledně spekulací o psychickém zdraví Joea Bidena.

„Nedávné dotazy demokratického vedení ohledně postupů v oblasti jaderného kódu posílají nebezpečný národně bezpečnostní signál jaderným protivníkům a vyvolávají otázku, kdo je ve vedení.“ Narážka přišla i na současného prezidenta USA.

Silnou hrozbu pak vidí v otevřených hranicích. „Otevřené hranice ohrožují národní bezpečnost nárůstem obchodování s lidmi, drogovými kartely, vstupem teroristů, zdravotním nebezpečím, covidem a humanitárními krizemi,“ píše se v dopise. „Ilegální přistěhovalci zaplavují naši zemi přinášejíc vysoké ekonomické náklady, kriminalitu a snižování mezd. Musíme obnovit hraniční kontroly a pokračovat ve stavbě zdi. Suverénní národy kontrolovat své hranice.“

Pozornost je věnována také Číně, která je podle vysloužilých generálů pro USA největší vnější hrozbou. „Navázání kooperativních vztahů s čínskou komunistickou stranou ji povzbudí v progresu směrem ke světové dominanci – vojenské, ekonomické, politické a technologické. Musíme uvalit více sankcí a omezení, abychom zabránili dosažení jejího cíle ovládnout svět a chránili americké zájmy.“

Zmínili se také nepřímo o rabování a vandalismu spojenými s některými nedávnými protesty hnutí Black Lives Matter. „Právní stát je zásadní pro naši republiku a bezpečnost. Anarchie, jak ji vidíme v některých městech, nemůže být tolerována. Musíme podporovat pracovníky našich donucovacích orgánů,“ zdůrazňují.

Převzato: CNN Prima News, 13.5.2021

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.