Je veľmi dôležité rozvíjať svoju intuíciu. Rozvoj pravej mozgovej hemisféry a prepojenie medzi oboma hemizférami výrazne zvyšuje intuitívne schopnosti. V dnešnej dobe sa v školách učíme rozvíjať len ľavú mozgovú hemisféru. Existuje veľmi podporovaná tendencia prepojovať človeka s robotom aby sme získali schopnosti pomocou technológií, ktoré ale ako človek prirodzene máme a omnoho dokonalejšie.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Je možné si povšimnúť tuto „náhodnú zhodu okolností“ kedy nás od malička programujú na systém a udupávajú náš potenciál aby sme neskôr prijali „úžasné vymoženosti“ ako náhradu a barličky za skutočné omnoho dokonalejšie schopnosti človeka, na ktoré sme úplne zabudli za storočia až tisícročia manipulácií.

Doporučujem zaujímaví a veľmi obohacujúci rozhovor s paní Ľubicou Pelachovou. Začínala v školstve a snažila sa pozorovať prostredie a schopnosť učenia sa u detí. Postupne zo štátneho školstva odišla a založila školu intuície. Teraz učí deti a dospievajúcich ako rozvíjať pravú mozgovú hemisferu.

Ďalej ako zmnohonásobiť neuronóvé prepojenia. Pani Pelachová tvrdí, že aj napriek degradacií nášho zmyslu intuície človek stále tuto schopnosť má. Len je treba naladiť si „anténky“ (čo mozog je jedna veľká anténa) na jemnohmotné signály. Hlavným dôvodom prečo je treba používať intuíciu je, že klasickými piatimi zmyslami mozog prijíma približne 5% všetkých vnemov, ktoré sa okolo nás nachádzajú. A intuíciou sa dokážeme naladiť na ostatné data okolo nás.

V škole intuície učia deti uvedomiť si ich plného potencialu. A aby pochopili svoju ulohu v spolocnosti aj v ramci celeho univerza.

Pani Pelachová vo videu vysvetľuje ako vyzerá proces učenia. Proces s deťmi je vedení hlavne cez cvičenia formou hier a teóriu ich veľmi netreba učiť. Teóriou zvyknú datovať rodičov aby pochopili čo sa pri tomto procese s ich deťmi deje.

Učia deti naladiť sa na seba samých aby nemuseli o sebe pochybovať. Jedno z cvičení je aj zľadovanie sa jeden na druhého a deti kreslia, tak aby na seba nevideli ten istý obrázok, naladili sa na spoločné informačné pole.

Intuitivne vnimanie je nalaďovanie sa na jemnohmotné signály. Data môžeme počuť vidieť alebo sú aj iné spôsoby.

Lubica Pelachová vysvetľuje, že pri učení sa intuitívneho vnímania je treba pracovať na troch rôznych úrovniach. Prvá je naladovanie anténok. Človek sa zjemnuje a robia sa cvičenia za účelom vytvorenia mnoho neurónových prepojení. Druhá úroveň je zbavenie sa pochybností, že to existuje. Deti to vidia na sebe navzájom a okamžite miznú pochybnosti. Navyše, programy typu čo sa dá a nedá nemajú tak hlboko zakorenené ako je to u dospelých. Tretia úroveň je pracovanie na svojich blokoch a záťažiach. Môžu to byť filtre pre vnímanie úplne čistého intuitívneho vnemu. Táto úroveň je hlboká a celoživotná.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Pani Pelachová vysvetľuje, že tento proces učí deti vedome žiť a rozhodovať sa. Dieti sú si vedomé samých seba, svojich emócií a ako si s nimi poradiť. Ďalej vysvetľuje, že učia deti vidieť inak ako očami. Je to preto, že tento proces aktivuje mozog veľmi intenzívne práve v oblasti prijmu mimozmyslových dat – jemných. Pozrite si celý rozhovor.

 

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.